با ممانعت از عفونت؛

كشف پروتئینی كه خون را جوان و سالم می كند

كشف پروتئینی كه خون را جوان و سالم می كند پژوهشگران انگلیسی موفق به شناسایی پروتئینی شده اند كه نقش حیاتی در جهت حفاظت از سلول های بنیادی خون دارد و مانع از ایجاد عفونت و لطمه در آنها می شود.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، پژوهشگران معتقدند که کشف این پروتئین سبب می شود تا روش های تازه ای برای جوان و سالم نگهداشتن خون شناسایی شود.
سلول های بنیادی خونساز (HSC) که در مغز استخوان یافت می شود و منشأ تولید سلول های دیگر در خون و نیز سلول های ایمنی است، نقش مهمی در عفونت زدایی و حفظ کیفیت خون ایفا می کنند. اما سوال اصلی این است که چگونه باید از خود این سلول ها در مقابل خطرات و کهولت محافظت کرد.
پروتئینی که پژوهشگران برای حفاظت از سلول های بنیادی خونساز شناسایی کرده اند، YTHDF۲ نام دارد. سلول های HSC در زمان ایجاد عفونت سلول های ایمنی بیشتری تولید می کنند، اما همین مورد فرایندهای التهابی را در بدن تحریک می کند که نتیجه آن لطمه دیدن خود این سلول هاست.
در عین حال پروتئین YTHDF۲ با بازتنظیم ژن های کنترل کننده فرایندهای التهابی از سلول های HSC نیز در مقابل لطمه و نیز کهولت محافظت می کند.
آزمایش ها و بررسی هایی که دراین زمینه بر روی موش ها صورت گرفته مثبت بوده و امید می رود همین نتایج در آینده در مورد انسان نیز به دست آید.
موفقیت این پروسه زمینه را برای یافتن روش های درمانی جدید برای مقابله با بیماری هایی مانند آلزایمر نیز فراهم می آورد.

1399/08/21
22:32:45
5.0 / 5
1200
تگهای خبر: پژوهش , سلول , كشف , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی