ترسناك ترین فیلم های تاریخ سینما عرضه شدند

ترسناك ترین فیلم های تاریخ سینما عرضه شدند به گزارش بازار مقاله محققان در یك مطالعه علمی موفق به شناسایی و معرفی ترسناك ترین فیلم های تاریخ سینما شدند.به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اسکرین رنت، نتایج یک پژوهش علمی نشان داد فیلم ترسناک شوم/Sinister محصول سال ۲۰۱۲، ترسناک ترین فیلم تاریخ سینماست.

محققان در پژوهشی با عنوان پروژه علمِ ترس/ Science of Scare Project ابتدا از ۵۰ نفر در سنین مختلف خواستند به تماشای بیشتر از ۱۰۰ ساعت فیلم ترسناک بنشینند و سپس برپایه تغییرات در ضربان قلب تماشاچیان، ۳۵ مورد از ترسناک ترین فیلمهای تاریخ را شناسایی نمودند. فیلم شوم در صدر این لیست جای گرفت؛ میانگین ضربان قلب استراحت تماشاچیان ۶۵ تپش در دقیقه بود که در حین تماشای این فیلم به ۸۰ تپش در دقیقه افزایش یافت.

فیلم شوم ساخته اسکات دریکسون، داستان الیسون اوسوالت یک نویسنده جنایی نویس را دنبال می کند که برای نوشتن داستان جدیدش به همراه خانواده به خانه جدیدی نقل مکان کرده است. الیسون در اتاق زیر شیروانی این خانه یک سری فیلم درباره قتل هایی که در این خانه رخ داده پیدا می کند و به تماشای آنها می نشیند. وی برای تکمیل تحقیقاتش درباره داستان این جنایتها به کندوکاو بیشتر ویدئوها می پردازد تا این که می فهمد ناخواسته خانواده خودش را هدف نفرین شوم این خانه قرار داده است. این فیلم هشت سال پیش که روی پرده رفت با نقدهای مثبت همراه شد و با وجود آن که تنها سه میلیون دلار بودجه صرف ساخت آن شده بود، در گیشه شگفتی ساز شد و ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش کرد.

فیلم توطئه آمیز محصول سال ۲۰۱۰ آمریکا ساخته جیمز وان بعد از شوم، در جایگاه دوم لیست ترسناک ترین فیلمهای تاریخ سینما قرار گرفت. دیگر فیلم هایی که در ۱۰ رتبه اول این لیست جای گرفتند به ترتیب عبارتند از: احضار/ The Conjuring، موروثی/ Hereditary، فعالیت فراطبیعی/ Paranormal Activity، او تعقیب می کند/ It Follows، احضار ۲، بابادوک/ The Babadook، نزول/ The Descent و ملاقات/ The Visit.
1399/07/28
16:11:48
5.0 / 5
1781
تگهای خبر: پژوهش , تحقیق , علم , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی