علیرضا تابش خبر داد:

تنوع آثار در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان

تنوع آثار در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان به گزارش بازار مقاله دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان عقیده دارد كه سال جاری در جشنواره شاهد رشد آثار سینمایی در تمامی عرصه ها به خصوص در سینمای بلند و داستانی بوده ایم و سینماگران در گروه های سنی مختلف، آثار متنوع تری برای جشنواره ارسال كرده اند.


به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا تابش با ارزیابی وضعیت امروز سینمای کودکان و نوجوانان اظهار داشت: سینمای کودک و نوجوان فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشته است. همچون اتفاقات مهمی که در سال های اخیر رخ داده و می توانم به آن اشاره کنم، این است که نسل جدیدی از کارگردانان سینمای کودک و نوجوان بوده اند که به این حوزه ورود کرده اند.
در خلال جشنواره، با دیدن همه فیلم های سال در یک محدوده زمانی، می توانیم روند رشد و تولید محتوا در سینمای کودک و نوجوان را قضاوت نماییم، همینطور جشنواره به گردش مالی سینمای کودک و نوجوان کمک کرده است. همه می دانند که اگر این جشنواره برگزار نمی شد، فیلم های کودک در طول سال دیده یا قضاوت نمی شدند.
تابش تصریح کرد: چند روزی است که در رسانه ها می بینم دوستان منتقد می گویند جشنواره ها تاثیری بر اکران نداشته است، درصورتی که از شهریور سال قبل که جشنواره برگزار گردید تا زمستان سال گذشته، ۹ فیلم کودک فروش خوبی در سینما داشتند.
جشنواره فیلم کودک و نوجوان آیینه واقعی از سیمای سینمای کودک و نوجوان است و اگر این جشنواره نبود کسی نمی دانست که وضع سینمای کودک چگونه است اما چون این جشنواره همچنان برگزار می گردد منتقدان همچنان درباره چیستی سینمای کودک و کم و کیف آن گفتگو می کنند.
وی اضافه کرد: سال جاری هم این فرصت را داشتیم که به خاطر شرایط ویروس کرونا، برپاکننده نخستین جشنواره آنلاین کشور باشیم، من و همکارانم با صاحب نظران، فعالان سینمای کودک و نوجوان، فعالان رسانه و صاحب نظرانی که به شکلی با سینمای کودک و نوجوان در ارتباطند، گفتگوهای گوناگونی انجام دادیم تا جشنواره ای متفاوت و درخور برای شادی و نشاط کودکان و نوجوانان برگزار نماییم.
از آنجائیکه کشور تحت تأثیر کرونا گرفتار تغییرات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و زیستی فراوانی شده است، امیدواریم سال جاری بتوانیم حال خوبی برای بچه های سرزمینمان فراهم نماییم.
این مدیر سینمایی با اشاره به فیلم های سی و سومین دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان عنوان کرد: سال جاری در جشنواره شاهد رشد آثار سینمایی در همه عرصه ها به خصوص در سینمای بلند و داستانی بودیم که جای شادمانی دارد که سینماگران در گروه های سنی مختلف، آثار متنوع تری برای جشنواره ارسال کرده اند.


دبیر جشنواره سی و سوم، درباره برگزاری هدفمند چهارمین المپیاد فیلمسازان نوجوانان ایران اظهار داشت: از آنجائیکه نسل نوجوان را نسلی تعیین کننده می دانیم، این المپیاد را بستری برای کشف فرصت های جدید و شکوفایی استعدادهای ناب قلمداد می نماییم. در این دوره، گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال را داریم که در فراخوان ما شرکت کرده اند.
۸۳۲ نفر نوجوان به فراخوان المپیاد چهارم پاسخ داده اند که این استقبال چهار برابر سال های قبل است. از طرفی با عنایت به این که نوجوانان در روزهای کرونا بیشتر درگیر فضای مجازی می باشند، استقبال نوجوانان از المپیاد سال جاری نشان داد که این نسل، به سینما علاقه دارد و به آن پاسخ مثبت می دهد.
تابش با اشاره به انتخاب آثار در المپیاد چهارم فیلمسازی اظهار داشت: بعد از ارزیابی آثار ۶۴ نوجوان به مرحله بعدی المپیاد راه یافتند، ۲۷ اثر هم در بخش ایده پذیرفته شدند و ۳۶ فیلم کوتاه که از یک تا پنج دقیقه هستند هم به مرحله بعد راه یافتند.
به گفته دبیر جشنواره، بنیاد سینمایی فارابی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و انجمن سینمای جوانان چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان را سال جاری از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ مهر برگزار می کنند و درنهایت به گروه های برگزیده، مدال های طلا، نقره و برنز اهدا خواهد شد.منبع:

1399/07/14
13:40:34
5.0 / 5
1800
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی