حجت الاسلام والمسلمین صالحی:

هیأت های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشكلات مردم در مناطق محروم استفاده كنند

هیأت های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشكلات مردم در مناطق محروم استفاده كنند به گزارش بازار مقاله یكی از فعالان عرصه اربعین از آغاز پویش یا ساقی العطاشا ۲ به منظور آبرسانی به مناطق محروم كشور به همت جامعه ایمانی مشعر یاد كرد و اظهار داشت: با هر ۵۰ هزار تومان یك متر آب لوله كشی به روستاها نزدیك تر می شود؛ هیأتی ها باید با پرداختن به امثال این پویش ها از فرصت اربعین برای رفع مشكلات مردم در مناطق محروم استفاده كنند.


به گزارش یکشنبه شب جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین داوود صالحی عصر امروز در پنجمین گردهمایی ملی فعالان مردمی عرصه اربعین (هیأت ها، مواکب، کاروان ها و مبلغان) و پنجمین همایش هیأت های فعال در عرصه اربعین که به صورت مجازی با استفاده از بسترهای رسانه ای برگزار شد، با اشاره به اینکه اربعین سال جاری حضور در عراق به صورت کامل منتفی است، اظهار نمود: بر مبنای روایات زیارت در هنگام خروج از منزل به نیت زیارت، شروع می شود به همین علت ما اربعین را تعطیل نمی دانیم چونکه امکان نرفتن به عراق مساوی با تعطیلی اربعین نیست؛ در دوران رژیم صدام هم راه کربلا بسته شد اما مردم با نام یا حسین(ع) مقابل ظالم حضور یافته و مبارزه کردند.
وی ادامه داد: سال جاری اربعین باید با شکوه تر از سال های گذشته برگزار گردد هر چند امکان نداریم تا عراق برویم اما می توانیم در شهر خود از خانه خارج شویم و به مکان هایی که مراسم های اربعین برگزار می گردد برویم.
او با اشاره به اینکه سال جاری هم در اربعین متوقف نبوده و با حرکت های مختلف، خویش را به امام حسین(ع) اثبات می نماییم، افزود: هیأت های مذهبی بسترها و امکاناتی را برای پیاده روی اربعین درنظر گرفته اند که سال جاری این ظرفیت ها باید در داخل کشور مورد استفاده قرار گیرد و به اسم امام حسین(ع) هم می توانیم در اولین مرحله به دنبال کمک به نیازمندان باشیم.
وی از آغاز پویش یا ساقی العطاشا ۲ به منظور آبرسانی به مناطق محروم کشور به همت جامعه ایمانی مشعر یاد کرد و اظهار داشت: با هر ۵۰ هزار تومان یک متر آب لوله کشی به روستاها نزدیک تر می شود؛ امثال این پویش ها باید در اربعین سال جاری به صورت پررنگ تر دیده شود.
صالحی اضافه کرد: هیأتی های مذهبی می توانند از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم کشور استفاده کنند و در این راستا می توانند از ظرفیت یکدیگر بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینکه عراقی ها هم از حضور نداشتن زائرین ایرانی در عراق ناراحت هستند، اظهار داشت: امیدواریم با رفع مشکلات و شرایط موجود، بتوانیم به توفیق زیارت امام حسین(ع) برسیم.منبع:

1399/06/30
22:09:53
5.0 / 5
1854
تگهای خبر: مجازی , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی