شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت آنلاین

شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت آنلاین بازار مقاله: معاون ارتباطات و اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از برگزاری بخش اول این رویداد سینمایی به صورت آنلاین آگاهی داد.سیداحد میکاییل زاده شب گذشته در برنامه «نقد سینما» با اعلان اینکه ما هر گونه آمادگی را برای برگزاری شانزدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت داشتیم، اظهار داشت: در نهایت باتوجه به شیوع ویروس کرونا و توجه به شیوه نامه های بهداشتی تصمیم بر این شد فعلا بخش نخست جشنواره در اواخر شهریور و اوایل مهر ماه به صورت آنلاین اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه ها و زیرساخت ها مهیا شده تا به بهترین شکل جشنواره به صورت آنلاین که تجربه نخست این مدل برگزاری است، صورت گیرد، گفت: در شیوه برگزاری آنلاین بخش دبیرخانه همچنان به فعالیت اصلی خود ادامه می دهد؛ اما مراسم افتتاحیه، اختتامیه، رویدادها، نشست ها و نمایش ها که با حضور فیزیکی اهالی سینما و هنرمندان برگزار می شد، در پلتفرم جشنواره به صورت آن لاین ارائه خواهند شد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، اضافه کرد: بطور قطع برگزاری آنلاین جشنواره و موفقیت این نوع برگزاری سبب می شود در آینده و در دوران پساکرونا نیز این رویه به سبب کاهش هزینه و نقشی که در جذب بیشتر مخاطب دارد، ادامه پیدا کند.

میکائیل زاده با تاکید بر اینکه در شیوه آنلاین، کیفیت برگزاری ارتقاء می یابد، افزود: به سبب بکارگیری فضاهای مجازی رسانه ای و اجتماعی در بستر اینترنت برای تبلیغات و معرفی جشنواره، می توان جشنواره را با مخاطب بیشتر برگزار کرد.وی درباره میزان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره باتوجه به محدودیت هایی که کرونا به وجود آورده است، اظهار داشت: استقبال خیلی خوبی از شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت شد بطوری که حتی از پیش بینی های اولیه در دبیرخانه هم فراتر رفت. بیش از ۴۴۰۰ عنوان فیلم تا این لحظه در دو بخش ملی و بین المللی به این جشنواره ارسال شده است.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اعلان اینکه جشنواره امسال در هر ۸ بخش خود به صورت کاملاً بین المللی برگزار می شود، اظهار داشت: مهلت ارسال آثار تمدید شده است و در بخش اول که در هفته دفاع مقدس در شهریور برگزار می شود، تا ۱۰ شهریورماه و در بخش دوم که در هفته بسیج در آذرماه برگزار می شود، افراد تا ۳۰ مهر فرصت دارند آثار خودرا به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

میکائیل زاده درباره مقایسه آثار رسیده به این دوره از جشنواره نسبت به دوره قبل، اضافه کرد: چون همچنان فرصت ارسال آثار وجود دارد نمی توان درباره تعداد آثار در این دوره با دوره قبل مقایسه انجام داد اما تا این لحظه نسبت به دوره قبل، رشد شایان توجهی را در ارسال آثار شاهدیم.

وی درباره بخش های جدید جشنواره نیز توضیح داد: باتوجه به سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، امسال بخش سیدالشهداء مقاومت نیز به شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت اضافه شده که این بخش نیز به صورت بین المللی برگزار می شود و تابحال ۲۰۰ فیلم کوتاه، مستند و نماهنگ از ایران و دیگر کشورها به دبیرخانه ارسال شده که حاکی از استقبال خوب مخاطبان از این بخش است.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت درباره نشان رسول که امسال در دل جشنواره فیلم مقاومت اهدا خواهد شد، اظهار داشت: نشان رسول یکی از برنامه های انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس است که قرار بود در اسفندماه سال قبل همزمان با سالگرد مرحوم رسول ملاقلی پور، به سینماگر خلاق در حوزه دفاع مقدس و مقاومت اعطا شود اما این برنامه به سبب شیوع ویروس کرونا به تأخیر افتاد. این نشان که مقرر است هر ساله اعطا شود، امسال در شهریورماه و در حین برگزاری بخش اول شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت اعطا خواهد شد.منبع:

1399/06/01
14:21:43
5.0 / 5
2006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی