مدیركل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش:

هدف برگزاری مسابقات قرآن، حضور دانش آموزان در عرصه نورانی است

هدف برگزاری مسابقات قرآن، حضور دانش آموزان در عرصه نورانی است به گزارش بازار مقاله مدیركل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: هدف از برگزاری مسابقات قرآن و عترت حضور دانش آموزان در عرصه ای نورانی است.


محمدرضا مسیب زاده روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان گفت: با وجود وضعیت شیوع ویروس کرونا نه فقط فعالیت آموزش وپرورش کم نشد، بلکه در بعضی از حوزه ها نیز تقویت شد.
وی اضافه کرد: این مسابقات در شرایطی شروع می شود که کرونا تمام کارهای جامعه را دستخوش تغییر کرده و مطابق تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا برای رعایت پروتکل های بهداشتی کارهای حضوری ممنوع شده است. اما کارهای آموزش و پرورش با جدیت دنبال شده و فقط شیوه برگزاری این فعالیت ها به مجازی تبدیل گشته است.
مسیب زاده اشاره کرد: ۲ استان خراسان رضوی در حرم امام رضا (ع) و شهرستان های استان تهران در حرم حضرت عبدالعظیم میزبان این مسابقات مجازی می باشند و کارهای رقابتی دانش آموزان را مدیریت می کنند.
وی تصریح کرد: در سی و هشتمین مسابقات قرآن نماز و عترت دانش آموزان حضور عوامل اجرایی همچون داوران ملی و بین المللی که ۱۶۰ نفر هستند، افزایش یافته است.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: دانش آموزان به سبب اینکه امسال امکان حضور در صحن و سرای امام رضا (ع) را ندارند، بوسیله فضای مجازی می توانند زیارت و سیاحت خودرا انجام دهند.
مسیب زاده افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری به صورت غیر حضوری زمینه را برای این فراهم می آورد که کاری پویا در کنار کارهای اصلی صورت گیرد.
وی اشاره کرد: مسابقات قرآن، عترت و نماز تنها مسابقه در آموزش و پرورش است که در پنج مرحله مدرسه، استان، منطقه، کشور و بین المللی انجام می شود. امسال این مسابقات شامل دو مرحله مقدماتی و نهایی است.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش اشاره کرد: تمام کارشناسان نظارت صحیح بر روند داوری و اجرای دانش آموزان را دارند. همین طور در نهایت دانش آموزان برگزیده در شبکه شاد نیز به صورت زنده اجرا می کنند.
مسیب زاده اضافه کرد: رقابت در این مسابقات در واقع بهانه ای برای دوستی و پیش برد اهداف نظام و تعلیم و تربیت است، بدین سبب دانش آموزان نگرانی های رقابت را از خود دور کنند و توجه خودرا به آموزه های قرآنی معطوف کنند.

تلاوت قرآن به شناخت دانش آموزان کمک می کند
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ادامه این آیین افتتاحیه گفت: نظام تعلیم و تربیت تابحال تمامی فعالیت ها را به صورت حضوری انجام داده است، اما امسال به سبب شیوع ویروس کرونا تدابیری اندیشیده شد تا تعلیم و تربیت تعطیل نشود.
محمد صیدلو با اعلان اینکه کارهای آموزش و پرورش همچون مسابقات قرآن و عترت در فضای مجازی برگزار می شود، اضافه کرد: فضای مجازی به همان اندازه که بعضی از محدودیت ها، ظرفیت های بسیاری نیز دارد، هم اکنون تمامی دنیا حرف خودرا از فضای مجازی می زند؛ چونکه در استفاده از فضای مجازی، محدودیت زمانی و مکانی از بین می رود.
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران افزود: مسابقات قرآن و عترت امسال به صورت مجازی برگزار می شود، از این باید زیر ساخت های فضای مجازی را توسعه داد.
صیدلو اظهار داشت: خیلی از توفیقات زندگی امروز به برکات قرآن است. تلاوت قرآن در مقابل سایر دانش آموزان این امکان را مهیا می کند که دانش آموزان به شناخت بهتری از خود برسند. بهتر است همکاران در مدارس فرصت را به شکلی مهیا کنند که تمام دانش آموزان از این فرصت بهره مند شوند.منبع:

1399/05/08
15:38:10
5.0 / 5
2484
تگهای خبر: آموزش , فضا , كارشناس , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی