در ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی؛

15 طرح جدید حوزه علوم شناختی تصویب گردید

15 طرح جدید حوزه علوم شناختی تصویب گردید بیشتر از ۱۵ طرح تحقیقاتی و پژوهشی جدید در حوزه های علوم شناختی مورد تایید و تصویب قرار گرفت.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، بیشتر از 15طرح تحقیقاتی جدید در حوزه های در رابطه با علوم شناختی در سیزدهمین فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی با تمرکز بر مسایل شناختی فراگیر جامعه، در کارگروه پژوهش و کمیته داوری ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی مورد تایید و تصویب قرار گرفت.
ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی به منظور توسعه هم افزایی رساله ها و رساله های دانشجویی در جهت رسیدن به اهداف مشخص در حوزه علوم شناختی، سیزدهمین فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی در خرداد سال جاری را با تمرکز بر مسائل شناختی فراگیر جامعه به طرح های دسته «ج» اختصاص داد.
طرح های پیشنهادی محققان در این فراخوان شامل تلفیقی از حداقل دو رساله (کارشناسی ارشد/ دکتری) در جهت اهداف پژوهشی، توسعه فناوری و یا خدمات شناختی و در قالب اولویت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی است.
در جریان این مرحله از فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی، بیشتر از ۴۰ طرح از بیست و دو مرکز علمی به ستاد علوم شناختی ارائه شد که به قول مسؤلان بخش پژوهش ستاد به لحاظ پراکندگی مراکز و تنوع موضوعات پژوهشی درخور اهمیت و توجه بوده است.
ستاد علوم شناختی تلاش می کند با پشتیبانی از طرح های پژوهشی، زمینه ترویج دانش، تولید فن آوری و خدمات شناختی در سطح کشور را فراهم و انگیزه فعالیتهای علمی و تحقیقاتی در حوزه های علوم و فن آوری های شناختی گسترش یابد.
طرح های پژوهشی دراین فراخوان در زمینه نگاشت مغز، فن آوری های شناختی، علوم اعصاب شناختی، توانبخشی شناختی، مدل سازی شناختی، زبانشناسی شناختی، آموزش و پرورش شناختی، روانشناسی شناختی و مدیریت شناختی را در بر می گیرد.
در نتیجه دوازده دور فراخوان گذشته ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برای پشتیبانی از طرح های پژوهشی در حوزه علوم شناختی، از میان طرح های پیشنهادی ارائه شده از جانب محققان و پژوهشگران، بیشتر از ۲۴۰ طرح در بخش ها و زمینه های مختلف شناختی مورد بررسی، داوری و تصویب قرار گرفت که از این تعداد تابحال بیشتراز ۹۰ طرح با موفقیت به پایان رسیده است.
کارگروه پژوهش ستاد اعلام نمود: نتایج بررسی طرح های ارائه شده در این مرحله از فراخوان به زودی برای اطلاع مجریان این طرح ها در اختیار آنان قرار می گیرد.


منبع:

1399/04/16
23:04:54
5.0 / 5
2320
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تحقیق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی