تفاهم نامه آستان قدس با وزارت فرهنگ و ارشاد وارد مرحله اجرایی شد

تفاهم نامه آستان قدس با وزارت فرهنگ و ارشاد وارد مرحله اجرایی شد به گزارش بازار مقاله ایرنا- قائم مقام اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: تفاهم نامه همكاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی وارد مرحله اجرایی شده است.


یوسف امینی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: این تفاهم نامه در جهت توسعه فرهنگ رضوی و هم افزایی بین دستگاهی دیماه سال گذشته در چارچوب ۲۲ بند طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تولیت آستان قدس رضوی امضا شده بود.
وی افزود: بر مبنای تفاهم نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی اعتبار تخصیص یافته توسط آستان قدس رضوی بیشتر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. بودجه این تفاهم نامه صد در صد از منابع ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأمین می شود بنابراین هیچ رقمی از منابع مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به این مورد اختصاص ندارد.
قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت؛ البته با اجرای بعضی از مفاد تفاهم نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی در مشهد، از این طریق بودجه ملی در خراسان رضوی جذب می شود.
وی اضافه کرد: هفته پیش نشست کارگروه پیگیری تفاهم نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی با حضور رئیس سازمان سینمایی، رئیس سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و نمایندگان ۲۲ کارگروه بندهای تفاهم نامه در تهران برگزار گردید.
امینی افزود: اختصاص اعتبار به فعالیت های انجام شده در قالب تفاهم نامه بر مبنای بررسیهای کارشناسیو مصوبات این کارگروهها است.
"گسترش فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) در سطح ملی و بین المللی، استفاده از ظرفیت عظیم معنوی مضجع شریف امام رضا(ع) و امکانات آستان قدس رضوی و ارتقای فرهنگ زیارت و مشارکت در اجرای طرحهای موثر و ماندگار فرهنگی، علمی و اجتماعی" از اهداف تفاهم نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی است.
همچنین "همکاری و همیاری در زمینه تبلیغ و ترویج معارف قرآنی و سیره خاندان (ع) بخصوص حضرت امام رضا(ع)، فرهنگ زیارت و آرمانها و گفتمان انقلاب در سطح ملی و بین المللی، همکاری و تعامل در جهت الگوسازی، کادرسازی و شبکه سازی در حوزه های تخصصی فرهنگی با رویکرد دینی و انقلابی، همکاری و هم افزایی در زمینه های فرهنگی و تبلیغی در سطح کشور، استفاده از تولیدات فرهنگی و هنری طرفین با حفظ حقوق مادی و معنوی، همکاری و مشارکت در تولید آثار هنری، سینمایی و تلویزیونی در جهت ترویج فرهنگ و سیره رضوی و همینطور مشارکت در تدوین و نشر نمایشنامه های مذهبی و مضامین رضوی" از دیگر بخشهای تفاهم نامه همکاری فرهنگی، هنری، سینمایی، قرآنی و دینی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی هستند.منبع:

1399/04/15
11:56:34
5.0 / 5
2597
تگهای خبر: دستگاه , علم , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی