تشخیص اتیسم در سه ماهگی با نشانگر زیستی هورمونی

تشخیص اتیسم در سه ماهگی با نشانگر زیستی هورمونی بازار مقاله: مطالعه تازه ای كه توسط پژوهشگران دانشگاه استنفورد صورت گرفته، نشان میدهد با بهره گیری از مقدار اندكی از هورمونی به نام وازوپریسین می توان ابتلای نوزادان سه ماهه به اتیسم را پیش بینی نمود.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، تاکنون هیچ روش قطعی برای پیش بینی ابتلای نوزادان و کودکان به اوتیسم وجود نداشته و همین مساله سبب تشخیص دیرهنگام این بیماری و سخت تر شدن مقابله با آن می شود. اما بنظر می رسد هورمونی به نام وازوپریسین مقابله با این مشکل را تسهیل کند.
تا به امروز مطمئن ترین روش تشخیص اتیسم در بچه های بین دو تا چهار سال، بررسی اختلالات رفتاری آنها بوده است، اما تحقیقات جدید نشان میدهد مقدار هورمون وازوپریسین در نوزادان مبتلا به اتیسم کمتر از کودکان عادی است و محاسبه و اندازه گیری دقیق آن بوسیله نشانگرهای زیستی می تواند پیش بینی این مساله را تسهیل کند.
یک بررسی آزمایشی که دراین زمینه بر روی تعدادی کودک سه ماهه صورت گرفته، صحت موضوع را ثابت کرده و از این طریق حتی می توان زمان ظهور نخستین نشانه های ابتلاء به اتیسم را در کودکان پیش بینی نمود. پژوهشگران امیدوارند در آینده نزدیک با قراردادن نشانگرهای زیستی در خون نوزادان اندازه گیری مقدار هورمون وازوپریسین با سرعت مناسبی امکان پذیر شود.


منبع:

1399/02/11
11:23:55
5.0 / 5
3243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی