مدیرعامل موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران:

ایران روزنامه همه مردم است نه فقط یك جناح سیاسی

ایران روزنامه همه مردم است نه فقط یك جناح سیاسی به گزارش بازار مقاله مدیرعامل موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران با اشاره به اینكه روزنامه ایران به مثابه بلندگوی دولت نیست بلكه تریبون دولت - ملت و مجرایی برای انتقال پیام ها از دولت به ملت و بالعكس به جهت اینكه صدای همه هموطنانمان فارغ از دین، مذهب، نژاد، قومیت، تعلقات سیاسی و فكری شان، اظهار داشت: ایران، روزنامه همه مردم و نه فقط تریبون یك جناح سیاسی است.مهدی شفیعی عصر شنبه درمراسم جشنواره انتخاب آثار برتر موسسه مطبوعاتی ایران، با تبریك میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز مادر و زن، اظهار داشت: امروز كه اینجا ایستاده ام، بر درختی ۲۵ ساله تكیه زده ام كه شاخ وبرگ هایش چنان بالنده شده كه چندین نسل روزنامه نگاران كشور در سایه سار آن زیسته اند.

وی اضافه كرد: ربع قرن پیش نهال نوپایی بود و امروز نهادی قدرتمند است. ربع قرن پیش روزنامه بود و امروز تبدیل به موسسه فرهنگی-مطبوعاتی شده است و چه خردمندانه نامی چنین فاخر بر آن نهادند: «ایران»؛ نامی كه نشان از دیرپایی دارد و ماندگاری و راز همین نام است كه آنرا در خلال این ربع قرن بر تارك مطبوعات ایران زنده و مانا نگاه داشته و هنوز ربع قرن های دیگری در پیش دارد كه با وجود تغییرات موسمی و تحولات موضوعی، همچنان موضوعیت خویش را به رخ بكشد. روزنامه ای كه پیام دارد و یك ابزارش كاغذ است و ابزار دیگرش صدا و تصویر؛ از عالم واقع تا دنیای مجاز در اهتزاز است و به چند زبان در سخن است؛ از فارسی تا عربی و انگلیسی و بریل. از روزنامه ایران تا ایران ورزشی و از ایران آنلاین و ایران چند رسانه ای تا مجلات ایران ماه و ایران جمعه.

مدیرعامل موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران تصریح كرد: اینجا كه من ایستاده ام، تكیه بر بنای مستحكمی دارم كه اسلافم از هر سلك و سیاق سیاسی، خشتی بر آن افزودند تا شد این نهاد تنومند رسانه ای كه آغاز ورودش به بیست وششمین سال انتشار را با حضور شما فرهیختگان جشن بگیرد؛ آن هم در روز مبارك میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و درحالی كه اولین جشنواره آثار برگزیده روزنامه ایران برگزار می گردد.

شفیعی خاطرنشان كرد: ما تقارن این جشن ها و جشنواره را به فال نیك می گیریم و خرسندیم كه در این سال ها موسسه متكی بر تلاش زنان فرزانه و مردان فرهیخته ای بوده كه ایران را چون فرزند خود نگهداری كردند و حال این جوان برومند شده و قدردان تمام آمدگان و رفتگانی است كه زیر این سقف از اهدای مهمترین داشته خود كه عمر شریفشان بود و دانسته خود كه سواد مطبوعاتی شان بود دریغ نكردند و چون یك خانواده ولو با تفاوت نسلی و تكثر سیاسی، از ایران نگاهبانی و نگاهداری كردند.

این فعال رسانه ای تصریح كرد: آری اینجا ایران است؛ نمونه كوچكی از ایران بزرگ كه حافظ چند صدایی است؛ قطره ای از دریای خروشان ایران كه محل تلاقی رودهای مختلف است و این رودها از سرچشمه فضیلت و معرفت می خروشند و در عمق آگاهی و آزادی می جوشند.

مدیرعامل موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران در عین حال خاطرنشان كرد: ایران به مثابه بلندگوی دولت نیست بلكه تریبون دولت – ملت است؛ مجرایی است برای انتقال پیام ها از دولت به ملت و بالعكس و تلاش ما بر این استوار است كه صدای همه هموطنانمان باشیم؛ فارغ از دین و مذهب و نژاد و زبان و قومیت و تعلقات سیاسی و فكری شان. ما روزنامه همه مردمیم و نه فقط تریبون یك جناح سیاسی.

وی اضافه كرد: ما ایران را روزنامه همه هموطنان می دانیم و خویش را متعهد به پاسداشت تمام ارزش های مذهبی و ملی كه ایران را در طول اعصار و قرون چنین جاویدان نگاه داشته است.

شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: اما بهانه دیگری كه امروز در خدمت شما بزرگواران هستیم، تاسیس استودیوی چند رسانه ای ایران است؛ این به معنای بهره مندی از ظرفیت های فناوری جدید بوجود آمده در سال های اخیر جهت استفاده از آن و گسترش فعالیت ها و مأموریت های اصلی موسسه یعنی فعالیت رسانه ای در عصر جدید است.

به گفته وی، استفاده از این ظرفیت های جدید را فراتر از یك مسئله معمول در هر نهادی مفهوم می نماییم. آنرا در قالب مفهوم كارآمدی قرار می دهیم كه توجه و عمل به آن از ضروریات این روزهای ماست. چه بسیار ناكارآمدی ها، از دست دادن فرصت ها و زمان های طلایی در هر عرصه ای با عناوین متفاوت توسط افراد و نهادهای مختلف كه انجام نشده و به توسعه كشور لطمه نزده است. این آن چیزی است كه برای من و اغلب همكارانم بعنوان كسانی كه دوران كودكی و نوجوانی خویش را بعد از انقلاب سپری كرده اند در دستور كار قرار گرفته است.

مدیرعامل موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران افزود: با چنین نظر و چشم اندازی و همزمان با گام دوم انقلاب، به ربع قرن دوم و دهه های متوالی و متمادی بالندگی روزنامه ایران پای می گذاریم؛ با این ایمان كه در كوران حوادث این صدا محفوظ و در بین اهالی رسانه این جریده محترم مصون از تندروی ها و تندگویی ها. مغرور به ربع قرن استقرار و استمرارش خواهد ماند.

آغاز بكار استودیوی «ایران»

پیش از این مراسم استودیوی «ایران» در آغاز بیست و ششمین سالروز روزنامه ایران و ربع قرن فعالیت موسسه فرهنگ و مطبوعاتی ایران به منظور فعالیت جدی و موثر در حوزه چندرسانه ای و برنامه سازی تلویزیونی امروز فعالیت خویش را با حضور معاون اول رئیس جمهوری شروع كرد.

استودیوی چند رسانه ای ایران با هدف بهره مندی از ظرفیت های فناوری جدید بوجود آمده در سال های اخیر و گسترش فعالیت ها و مأموریت های اصلی موسسه یعنی فعالیت رسانه ای در عصر جدید به راه افتاده است.

تقدیر از آثار برتر ایران


امروز و در آغاز بیست و پنجمین سالروز روزنامه ایران جشنواره برگزیدگان آثار برتر روزنامه ایران از ۴۰ تن از خبرنگاران، گزارشگران، طراحان و عكاسان برتر روزنامه ایران تقدیر و تندیس ویژه، لوح تقدیر و جوایز نقدی اهدا می شود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه، مهدی شفیعی مدیرعامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران و تعدادی از مدیران و مسؤلان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و موسسه مطبوعاتی ایران هم در این مراسم حضور داشتند.


1398/11/26
21:18:43
5.0 / 5
4230
تگهای خبر: آنلاین , جشنواره , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی