تولید زهر مار واقعی از اندام های مار آزمایشگاهی

تولید زهر مار واقعی از اندام های مار آزمایشگاهی به گزارش بازار مقاله با اینكه زهر مار تاثیر كشنده ای بر انسان دارد، اما می توان از آن برای تولید داروهای حیات بخش بهره برد و از همین رو تولید زهر از اندام های مار رشد یافته در آزمایشگاه در دستور كار قرار گرفتهبه گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، محققان برای نخستین بار توانسته اند از غدد موجود در اندام های بدن مار كه در شرایط آزمایشگاهی خلق شده اند، زهر تهیه كنند.
استخراج زهر مار در شرایط عادی مستلزم پشت سرگذاردن فرایندی وقت گیر، خطرناك و پرهزینه است كه به دلیل ایجاد استرس و فشار در خود مارها امكان دارد نتایج مطلوب را هم به بار نیاورد. همینطور برای استخراج یك زهر خاص از یك مار امكان دارد به صرف ماه ها زمان نیاز باشد.
اما یك گروه سه نفره از دانشجویان هلندی با پرورش نسخه های مینیاتوری غدد ترشح زهر مار در آزمایشگاه توانسته اند بر این مشكلات غلبه كنند و بدین منظور ابتدا تخم های مار را خریداری كردند و پیش از تولد بچه مارها نمونه هایی از بافت بدن آنها كه محل پرورش غدد زهر است را استخراج كرده و در درون آزمایشگاه و در یك ژل مخصوص پرورش دادند.
طی مدت كوتاهی سلول های بنیادی این نمونه ها در حد مطلوب رشد كرد و آماده استخراج زهر شد. محققان توانستند ظرف مدت دو ماه نمونه های زیادی از این بافت ها را برای استخراج زهر آماده كنند. از این روش می توان برای تولید پادزهرهای مؤثر به منظور درمان گزش مار هم استفاده نمود.

1398/11/07
20:53:27
5.0 / 5
4756
تگهای خبر: دانشجو , سلول , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی