با تقلید از اصوات محیط؛

كلاغ های استرالیا به خاطر شدت آتش سوزی آژیر می كشند

كلاغ های استرالیا به خاطر شدت آتش سوزی آژیر می كشند به گزارش بازار مقاله كلاغ پرنده ای است كه برای تقلید از اصوات محیط اطراف توانایی خاصی دارد و شدت آتش سوزی ها در استرالیا كه باعث سروصدای ممتد آژیر در این كشور شده، سبب تقلید این پرندگان از صدای مذكور شده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، كلاغ می تواند تا ۳۵ نوع صدای مختلف را در اطراف خود شناسایی كرده و از آنها تقلید كند. باتوجه به اینكه آتش سوزی های گسترده در استرالیا سبب تردد مكرر ماشین های آتش نشانی و به صدا درآمدن صدای آژیر آنها برای روزهای متمادی شده، كلاغ های استرالیایی هم ناخودآگاه به تقلید از این صدا روی آورده و مرتباً از خود صدای آژیر درمی آورند.
مقدار آلودگی ناشی از آتش سوزی های اخیر استرالیا تا بدان حد زیاد است كه سبب شده انبوهی از دی اكسیدكربن در این كشور پراكنده شود. حجم این دی اكسیدكربن به اندازه نیمی از كل دی اكسیدكربنی است كه در سال ۲۰۱۸ در استرالیا تولید و انتشار یافته بود.
بررسی هایی كه محققان دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا در مورد اثرات مخرب این آتش سوزی انجام داده اند، نشان داده است كلاغ هایی كه در مجاورت نواحی گرفتار آتش سوزی زندگی می كنند همگی در حال تقلید از صدای آژیر ماشین های پلیس، آمبولانس و آتش نشانی هستند.
كلاغ های مورد اشاره به دلیل شكار خیلی از حشرات و آفت ها در بین كشاورزان و باغداران محلی محبوبیت زیادی دارند ولی بیم آن می رود كه آتش سوزی های گسترده سبب از بین رفتن این پرندگان شود یا سلامت روانی آنها را مختل كند. این آتش سوزی ها تاكنون بیشتر از دو هزار كوالا را هم نابود كرده است. این حیوانات تنها در استرالیا زندگی می كنند.

1398/10/17
16:34:43
5.0 / 5
4394
تگهای خبر: دانشگاه , محقق , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی