راز نوارهای سطح ماه زحل مشخص شد

راز نوارهای سطح ماه زحل مشخص شد به گزارش بازار مقاله انسلادوس همچون قمرهای سیاره زحل است كه بر روی سطح آن نوارهایی به شكل خط های موجود بر روی پوست بدن ببر وجود دارد و راز آنها پس از مدت ها افشا شده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، دانشمندان معتقدند كه در قمر انسلادوس مقدار زیادی آب وجود دارد كه در عمق آن مخفی شده است. از نظر آنها فعل و انفعالات ناشی از وجود آب در عمق سیاره یخی مورد اشاره به شكل گیری یك اقیانوس زیرسطحی در انسلادوس انجامیده كه امكان دارد میزبان زندگی فرازمینی ها باشد و البته عامل شكل گیری خطوط مرموز بر روی سطح انسلادوس است.
اولین بار فضاپیمای كاسینی با گردش به دور این قمر زحل توانست نوارهای عجیب و شگفت آور را بر روی سطح آن شناسایی كند و بررسی های بعدی نشان داد كه در زیر سطح این سیاره به ظاهر یخ زده امكان تداوم حیات وجود دارد.
حالا ستاره شناسان به این نتیجه قطعی رسیده اند كه عامل شكل گیری خطوط ممتد طولانی بر روی سطح قمر مذكور یك اقیانوس بزرگ زیرزمینی است.
البته هنوز سوالات بسیاری در این حوزه وجود دارد كه دانشمندان موفق به پاسخگویی به آنها نشده اند. همچون این سوالات می توان به این نكته اشاره نمود كه چرا خطوط مورد اشاره تنها در قطب جنوب قمر انسلادوس قرار دارند و چرا آنها در فواصل مساوی از یكدیگر قرار دارند.
محققان با استفاده از مدلهای كامپیوتری، به شبیه سازی محیط این قمر زحل پرداخته اند و معتقدند امكان دارد علت این مسائل تاثیرگذاری جاذبه خود زحل باشد. هر چند برای كسب اطمینان در این حوزه باید بررسی های بیشتری صورت بگیرد.

1398/09/22
15:38:04
5.0 / 5
4842
تگهای خبر: دانشمند , شبیه سازی , فضا , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی