ماموریت آژانس فضایی اروپا برای مقابله با برخورد شهاب سنگها

ماموریت آژانس فضایی اروپا برای مقابله با برخورد شهاب سنگها بازار مقاله: آژانس فضایی اروپا، انجام ماموریتی موسوم به هرا را تصویب كرده كه هدف از اجرای آن نجات بشریت از برخورد احتمالی شهاب سنگ ها و سیارك ها با كره زمین است.به گزارش بازار مقاله به نقل از انگجت، برای اجرای ماموریت هرا بودجه ای ۳۲۰ میلیون دلاری اختصاص یافته و مقرر است ناسا هم برای اجرای آن مشاركت كند.
در همین راستا دو فضاپیما به سمت یك منظومه دو سیاركی پرتاب می شوند. این منظومه Didymos نام دارد و مقرر است ابتدا ناسا با ارسال فضاپیمایی در مورد سیارك كوچك تر این منظومه موسوم به Didymoon به تحقیق بپردازد. آژانس فضایی اروپا نیز فضاپیمای هرا را در ادامه به سمت این منظومه و سیارك بزرگتر DART می فرستد تا در مورد احتمال برخورد شهاب سنگ ها و سیارك های آن با زمین تحقیق كند.
فضاپیمای هرا مجهز به دو ماهواره كوچك از نوع تاسواره یا CubeSat هم خواهد بود كه اطلاعات جمع آوری شده را برای زمین ارسال خواهدنمود.
از جمله اطلاعات مورد اشاره می توان به جرم سیارك های مورد اشاره، مسیر و سرعت حركت و غیره اشاره نمود. برخی ستاره شناسان از مدت ها قبل در مورد احتمال برخورد این دو سیارك با كره زمین آگهی داده بودند. با این وجود دراین زمینه هیچ اتفاق نظری میان ستاره شناسان وجود ندارد.


منبع:

1398/09/12
22:14:05
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: تحقیق , فضا , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی