برای عموم مردم؛

امكان رصد زنده گذر عطارد از مقابل خورشید فراهم می شود

امكان رصد زنده گذر عطارد از مقابل خورشید فراهم می شود به گزارش بازار مقاله سازمان فضایی ایران از فراهم كردن امكان رصد زنده گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید برای عموم مردم اطلاع داد.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، سازمان فضایی ایران با بیان فراخوانی برای رصدخانه های كشور از آنها خواست در این طرح شركت نمایند.
این سازمان اعلام نمود كه در نظر دارد تا به منظور ایجاد امكان رصد زنده گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید برای عموم مردم و معرفی رصدخانه های ایران، این رخداد را به صورت زنده از راه رصدخانه های كشور و از بستر مهیا شده در سایت سازمان فضایی ایران پخش كند.
براین اساس از تمام رصدخانه هایی كه علاقه مند به همكاری هستند دعوت شده است كه به منظور هماهنگی حداكثر تا روز جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ تمایل خویش را به سازمان فضایی ایران اعلام كنند.
به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، عبور سیاره عطارد (تیر) از مقابل قرص خورشید از آن جهت اهمیت دارد كه این عبور در هر قرن تا ۱۳ بار روی می دهد.
سیاره عطارد بین زمین و خورشید قرار دارد و گفته می شود كه فقط در اردیبهشت ماه (ماه مه) یا آبان ماه (ماه نوامبر) از دید ناظر زمینی، از برابر قرص خورشید عبور می كند.

1398/08/16
20:58:23
5.0 / 5
4254
تگهای خبر: شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی