اعلام جایزه جشنواره دانشمندان و اندیشمندان جوان

اعلام جایزه جشنواره دانشمندان و اندیشمندان جوان به گزارش بازار مقاله رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران اظهار داشت: به ۲۰ نفر از برگزیدگان جشنواره دانشمندان و اندیشمندان جوان جایزه علمی و به ۳ نفر اصلی ۳ گرنت پژوهشی اعطا می گردد.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، نصرت الله ضرغام امروز در نشست خبری عنوان كرد: هدف صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، حمایت همه جانبه از ظرفیت های بالقوه و بالفعل علمی كشور است.
وی با اشاره به اینكه این حمایت ها برای تحقق چشم انداز و پرداختن به مأموریت خود انجام می گیرد خاطرنشان كرد: در صدد هستیم از صاحبان فكر، اندیشه، علم و فناوری پشتیبانی كنیم زیرا این اقدام باعث پایداری رشد، توسعه علم و فناوری، نوآوری و خلاقیت در كشور می گردد.
ضرغام با اشاره به اینكه ۱۰ سال قبل را می توان بعنوان بیداری علمی در آسیا نامگذاری كرد، تصریح كرد: پرچمداران این اقدام، چین و كره جنوبی هستند؛ چین تلاش می كند به یك ابرقدرت علمی تبدیل شود و كره جنوبی خویش را رقیب خیلی از كشورهای اروپایی كرده است.
وی تاكید كرد: رشد سرمایه گذاری چین در تحقیق و توسعه معادل یك سوم رشد جهانی بودجه تحقیق و توسعه و معادل مجموع رشد سرمایه گذاری آمریكا و كشورهای اتحادیه اروپا است.
به گفته وی تراز مالی سرمایه های معنوی و یا نوآوری در جهان، حدود ۲۱ هزار میلیارد دلار است و كشوری كه بیشترین مالكیت فكری را در جهان دارد توانسته ۴۰ میلیون شغل تولید و ۳۴ درصد GDP كشورش را تأمین كند.
وی اضافه كرد: در برنامه سوم توسعه ملی كشور، میزان بودجه تحقیقات معادل ۱. ۵ درصد از تولید ناخالص ملی (۱ درصد از سهم دولت و نیم درصد سهم بخش خصوصی) تعیین و حدود ۰. ۷۱ آن محقق شده است.
ضرغام با اشاره به حمایت های صندوق از پژوهشگران، خاطرنشان كرد: تابحال توانسته ایم از اختراعی بیش از ۱۰ میلیارد تومان حمایت كنیم كه این اختراع توانسته هم اكنون سه هزار و۵۰۰ میلیارد تومان داشته باشیم.
وی ادامه داد: تابحال هزار و ۷۲ طرح به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران ارسال شده كه از این تعداد ۱۳۹ طرح خروجی پروژه های تحقیقاتی بوده و به نتیجه رسیده اند. همینطور از این هزار و ۷۲ طرح، یك سوم آنها مصوب شده تا بتوانند با حمایت هایی كه از صندوق دریافت می كنند به نتیجه مطلوب برسند.
ضرغام با اشاره به برگزاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان اظهار داشت: بنا داریم جشنواره یك روزه دانشمندان و اندیشمندان جوان را برگزار كنیم كه این جشنواره فردا در تالار امینی دانشگاه تهران دایر می گردد. همینطور قصد داریم به ۲۰ نفر جایزه علمی اعطا كنیم و از این تعداد به ۳ نفر برگزیده گرنت پژوهشی اعطا شود.
ارائه ۲۰ طرح فناورنه در جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان
محمد شاهدی دبیر جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در نشست خبری كه در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برگزار گردید اظهار داشت: از ۷۰۰ طرح ارسالی به دبیرخانه جشنواره، ۳۱۹ طرح، مورد ارزیابی قرار گرفته اند كه از این تعداد ۳۷ ایده در مرحله اول انتخاب شده اند.
وی خاطرنشان كرد: طرح ها از جانب دانشجویان و یا افراد تا ۴۰ سال كه ایده فناورانه دارند در حوزه های ریاضی و كامپیوتر، فیزیك، شیمی، زیست و زمین شناسی به دبیرخانه ارسال شده است.
دبیر جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان اضافه كرد: قرار است با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوری به نفر اول تا ۳۰ میلیون تومان، به نفر دوم تا ۲۰ میلیون تومان و نفر سوم تا ۱۰ میلیون تومان گرنت پژوهشی اعطا شود.
 

1396/09/07
23:59:55
5.0 / 5
5789
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی