با اجرای نظام استانداردسازی؛

محصولات دانش بنیان گواهی استاندارد دریافت می كنند

محصولات دانش بنیان گواهی استاندارد دریافت می كنند به گزارش بازار مقاله برای جلب اعتماد بیشر جامعه به محصولات دانش بنیان، مرحله دوم طرح حائز اهمیت اجرای نظام استانداردسازی محصولات دانش بنیان، در استان قم شروع به كار كرد.به گزارش بازار مقاله به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دفتر نوآوری و كسب و كار نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با عنایت به حضور میدانی در زیست بوم های مختلف دانش بنیان كشور بر لزوم توسعه نظام كیفی­ سازی محصولات و اقتصاد دانش ­بنیان تاكید دارد.
یكی از محورهای این توسعه كیفی، قرار دادن محصولات دانش بنیان زیر چتر یك نظام استاندارد سازی واحد است. استاندارد بودن محصولات دانش بنیان و تدوین سازوكارهای خاص اعطای گواهی استاندارد به این محصولات می تواند گام مهمی در باز شدن درهای بازار مصرف به روی این كالاهای فناورانه باشد.
این مساله سبب خواهد شد كه روند تجاری سازی و فروش بیشتر كالاهای ایران ساخت و دانش بنیان تسریع شود.
بر این اساس مرحله دوم اجرایی سازی نظام استانداردسازی محصولات دانش ­بنیان با دستور كار پوشش حداقل ۱۲ استان كشور شروع به كار كرد.
این رخداد با حضور مدیر كل دفتر نوآوری و كسب و كار نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیر كل دفتر ارزیابی كیفیت كالا و خدمات سازمان ملی استاندارد، مسؤلان پارك علم و فناوری استان، اداره كل استاندارد استان و شركت ­های بازرسی در محل پارك علم و فناوری استان قم برگزار گردید.
گواهی­نامه انطباق بر اساس انطباق مشخصه ­های عملكردی محصول مورد نظر برپایه یك استاندارد ملی، بین ­المللی، منطقه ­ای و جامعه­ ای و یا كارخانه ­ای به یك محصول دانش­ بنیان اعطا خواهد شد و گواهی­نامه محصول با انطباق خصوصیت ­های مورد نظر بر اساس خوداظهاری با عملكرد محصول در صورت عدم وجود استاندارد ملی و بین ­المللی صادر می ­شود.

1398/08/08
15:26:31
5.0 / 5
4169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی