اظهار نظر برنده نوبل فیزیك درباره حیات در سیارات دیگر

اظهار نظر برنده نوبل فیزیك درباره حیات در سیارات دیگر به گزارش بازار مقاله جیمز پیبلز یكی از سه برنده نوبل فیزیك ۲۰۱۹ در مصاحبه ای تلفنی با كمیته نوبل درباره حیات سیارات اظهار داشت: حتی اگر حیاتی وجود داشته باشد، انسان هیچ گاه قادر به مشاهده آن نیست.


به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، ظهر امروز كمیته نوبل برندگان رشته فیزیك را اعلام نمود. جیمز پیبلز ۸۴ ساله برای اكتشافات نظری در زمینه كیهان شناسی فیزیكی و میشل مایور ۷۷ ساله و دیده كوئلوز ۵۳ ساله برای كشف اولین سیاره خارج از منظومه شمسی كه دور ستاره ای شبیه خورشید مدار می زند، برنده این جایزه شدند. پیبلز در یك مصاحبه تلفنی با اعضای آكادمی نوبل اظهار داشت: به نظرتان خارق العاده نیست كه حالا شواهدی بسیار واضح نشان می دهند جهان از یك وضعیت متراكم و داغ به شكل كنونی گسترده تر شده است. هرچند این نظریه كاملا آزمایش شده است اما باید اعتراف نماییم ماده تاریك و انرژی تاریك مرموز هستند. وی در ادامه اضافه كرد: هرچند ما در درك طبیعت و تكامل جهان به پیشرفت هایی دست یافته ایم اما هنوز سوالات بسیار زیادی باقی مانده است. پیبلز در ادامه سخنانش به جوانان نصیحت كرد با وسوسه دستیابی به چنین جوایزی وارد حوزه علمی نشوند. او اظهار داشت: نصیحت من به جوانان این است كه وارد حوزه علم شوید. به خاطر عشق به علم وارد این حوزه شوید هرچند دستیابی به جوایز بسیار جالب هستند اما شما باید به علت مسحور شدن با علم وارد این حوزه شوید.
از جانب دیگر پیبلز در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران درباره حیات در سیارات دیگر اظهار داشت: می توانیم با اطمینان بگوییم حتی اگر حیاتی وجود داشته باشد، انسان هیچ گاه قادر به دیدن آن نیست. دیدیه كوئلوز هنگام تماس كمیته نوبل در یك جلسه علمی بود. حساب كاربری توئیتر نوبل عكسی از او بعد از جشن گرفتن همراه همكارانش منتشر نموده است.
برندگان نوبل فیزیك امسال هم ۳ دانشمند مرد هستند. تابحال بیشتر جوایز نوبل به مردان تعلق گرفته است. طی ۱۱۳ دوره اعطای جایزه نوبل فیزیك، فقط ۳ زن ماری كوری(۱۹۰۳)، ماریا گوپرت- میر(۱۹۶۳) و دانااستریكلند(۲۰۱۸ ) برنده این جایزه شده اند.

1398/07/19
22:53:38
5.0 / 5
4575
تگهای خبر: دانشمند , علم , فیزیك , كشف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی