به منظور ردیابی بیماری؛

تشخیص بیماری با ربات های جلبكی

تشخیص بیماری با ربات های جلبكی به گزارش بازار مقاله محققان با تركیب جلبك و ذرات مغناطیس ربات های ریزی ساخته اند كه قابلیت رساندن درمان به بخش های مختلف بدن، تشخیص و ردیابی بیماری را دارند.به گزارش بازار مقاله به نقل از ساینس، به زودی ربات های ریز دارو را به نقاطی از بدن می رسانند كه دسترسی به آنها مشكل است. در همین راستا محققان انبوهی از ماشین های ریز «بیوهیبریدی» ساخته اند كه به اندازه سلول های قرمز خون هستند.
گروهی از محققان بین المللی به رهبری دانشمندان دانشگاه هنگ كنگ این ربات ها را ساخته اند كه در حقیقت جلبك های ریز با ذرات مغناطیسی هستند.
در آزمایش های اولیه روی موش ها، ربات ها به وسیله مغناطیس به سمت معده موش ها كشانده شدند و در آنجا تومورهای سرطانی را از بین بردند. جالب آنكه این ربات ها به سلول های سالم آسیبی نرساندند. محققان امیدوارند با استفاده از این روش در انسان ها، دارو را به مناطقی از بدن برسانند كه دسترسی به آنها مشكل است.
ربات های مذكور در بافت های زیر پوست به علت درخشندگی قابل ردیابی هستند. در بافت های عمیق تر هم با كمك MRI می توان آنها را رصد كرد. به قول محققان ربات های مذكور از طریق دور قابل كنترل هستند و می توان در مصارف مختلفی مانند تشخیص بیماری ها و انجام تراپی در بخش های مختلف بدن آنها را به كار برد.
جالب آنكه ربات ها می توانند تغییرات شیمیایی مرتبط با ظهور بیماری را در بخش های مختلف بدن حس كنند.
 

1396/09/06
23:09:50
5.0 / 5
5933
تگهای خبر: محقق , روبات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی