دبیركل شورای عالی عتف خبر داد:

تدوین طرح پیشنهادی سیستم یكپارچه عملكرد پژوهش و فناوری كشور

تدوین طرح پیشنهادی سیستم یكپارچه عملكرد پژوهش و فناوری كشور به گزارش بازار مقاله دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در این شورا طرح پیشنهادی سیستم یكپارچه عملكرد پژوهش و فناوری كشور، تدوین شده و در حال بررسی است.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، مسعود برومند در حاشیه جلسه كمیسیون های دائمی شورای عتف در جمع خبرنگاران تصریح كرد: این جلسه در مورد نظام هماهنگی و برنامه ریزی و عملكرد سیستم یكپارچه صحبت شد كه طرح پیشنهادی سیستم یكپارچه عملكرد پژوهش و فناوری كشور، تهیه شده و مقرر است در جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، عرضه و تصویب شود.
وی اضافه كرد: بر طبق این طرح، بستری فراهم می شود كه بتوانیم عملكرد پژوهش و فناوری كشور را به صورت منسجم، دریافت و برای آن برنامه ریزی نماییم.
دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: همینطور بر طبق این طرح، فعالیت هر یك از دستگاه ها، دانشگاه ها و شركت ها در مورد پژوهش و فناوری، مشخص می شود و می توانیم آنها را مورد مقایسه قرار دهیم.
برومند تصریح كرد: طرح اولیه تهیه شده و مقرر است بعد از بازبینی، طرح به جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری عرضه شود تا در آن شورا به تصویب برسد.
وی اظهار داشت: همینطور در این نشست سازمان امور استخدامی كشور برای حضور در كمیسیون های تخصصی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری درخواست داده بود كه در نهایت با حضور نماینده این سازمان در دو كمیسیون موافقت شد.
دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان كرد: همینطور آئین نامه انتخاب اعضای حقیقی كمیسیون های شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) تصویب گردید.
برومند افزود: هم اكنون تنها بخشی از اطلاعات و مستندات مربوط به فعالیت های علمی و پژوهشی كشور را در اختیار داریم ازاین رو باید بستری فراهم گردد تا بتوانیم اطلاعات دقیق تر در این زمینه كسب نماییم.
وی عنوان كرد: بر مبنای قانون اختصاص یك درصد بودجه دستگاه های اجرایی به امر پژوهش، در سال ۹۶ حدود ۸۹ میلیارد تومان در چارچوب ۳۳۰۰ پروژه توسط دستگاه ها به دانشگاه ها و شركت های دانش بنیان عرضه شده است.

1397/11/27
14:17:42
5.0 / 5
4287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی