از سوی محققان كشور؛

عرضه چاره برای كاهش عوارض ناشی از بیماری در مردان نابارور

عرضه چاره برای كاهش عوارض ناشی از بیماری در مردان نابارور بازار مقاله: محققان كشور موفق به عرضه روشی برای درمان واریكوسل شدند كه می تواند عوارض ناشی از بیماری را كاهش و توان جنسی مردان نابارور را افزایش دهد.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، واریكوسل یكی از علت های شایع ناباروری در مردان است كه ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت مردان به آن مبتلا هستند. این بیماری با تولید استرس التهابی، استرس اكسیداتیو و كاهش پروتئین های اندوكرین بیضه، سبب كاهش اسپرماتوژنز می شود.
به همین دلیل استفاده از داروهای آنتی اكسیدان، ضدالتهاب و تستوسترون ها می تواند درمانی برای این بیماری به حساب آید.
آسیب های حاصل از واریكوسل را می توان به سه گروه «اختلال در ارتباط اندوكرینی میان سلول ها لایدیك و سرتولی»، «اثر سایتوكینازی بر عوامل رونویسی و ژن های كدكننده» و «تغییرات مولكولی حاصل از استرس اكسیداتیو بر چرخه سلول» تقسیم كرد.
جهت بررسی ساز و كار درمان دارویی این سه آسیب، دكتر مزدك رازی و همكارانش پژوهشی را طراحی نموده اند كه طی آن واریكوسل در حیوان مدل آزمایشگاهی بوجود آمد.
وی موفق به اجرای طرح «استفاده از آنتی اكسیدان، عوامل ضدالتهاب و تستوسترون بعنوان درمانی برای واریكوسل» شد.
نتایج این پژوهش نشان داد، استفاده از آنتی اكسیدان، عوامل ضدالتهاب و تستوسترون بعنوان درمانی برای واریكوسل می تواند عوارض ناشی از بیماری را كاهش و توان جنسی مبتلایان را افزایش دهد.
دكتر مزدك رازی استادیار گروه علوم پایه بخش جنین شناسی و بافت شناسی دانشگاه ارومیه است و در زمینه ناباروری مردان تحقیق می كند.

1397/11/23
13:08:55
5.0 / 5
4512
تگهای خبر: استاد , پژوهش , تحقیق , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی