تصاویر فضاپیمای رباتیك؛

دوردست ترین شی منظومه شمسی كروی نیست

دوردست ترین شی منظومه شمسی كروی نیست بازار مقاله: تصاویر فضاپیمای نیوهورایزنز از دور دست ترین شی منظومه شمسی دانشمندان را متعجب كرد و نشان داد این شی فضایی اولتیما تول كروی نیست.به گزارش بازار مقاله به نقل از آرس تكنیكا، هنگامیكه در نیمه شب سال نو مسیحی فضاپیمای «نیوهورایزنز» به شی آسمانی MU۶۹ (اولتیما تول) در منظومه شمسی نزدیك شد، اولین تصویر واضح از این شی را ثبت نمود. «اولتیما تول» دوردست ترین شی رصد شده در منظومه شمسی است.
این تصاویر خارق العاده برخی پیش بینی ها درباره این شی را تایید و برخی دیگر را رد كردند. همین طور نشان دادند شی مذكور شبیه یك آدم برفی است و از دو كره تشكیل شده كه به یكدیگر متصل هستند.

اكنون دانشمندان اطلاعات جدیدتری از این فضاپیما دانلود كرده اند كه نكات عجیب تری از «اولتیماتول» را برای ستاره شناسان برملا كرده است.
تصاویر متوالی جدید هنگامی ثبت شده كه فضاپیمای رباتیك به كمترین فاصله تا شی آسمانی مذكور رسیده است. این تصاویر نشان می دهند برخلاف تصورات اولیه «اولتیما تول» از دو بخش كروی تشكیل نشده است، بلكه بخش بزرگتر آن شبیه یك پن كیك و بخش كوچكتر بیشتر شبیه گردو است.
تصاویر جدید نشان دهنده شی آسمانی كاملا متفاوتی هستند برای اینكه آنها از زاویه ای مختلف ثبت شده اند.

آلن استرن محقق ارشد این پژوهش در Southwest Research Institute در این باره می گوید: این تصاویر خارق العاده هستند. هیچ چیز آنطور كه تصور می كردیم نیست. تصور ما از «اولتیما تول» بر طبق تصاویر محدودی بود كه چند روز سپس گذر فضاپیما از كنار آن ثبت گردید اما حالا اطلاعات بیشتر دیدگاه ما را تغییر داده اند. اولتیما تول شكل مسطح تری دارد. حالا این معما به وجود آمده كه چگونه چنین شكلی در فضا به وجود آمده است.
این شی آسمانی دانشمندان را متعجب كرده است. درهمین راستا آنها علاقه مند شده اند مطالعات بیشتری روی «اولتیما تول» انجام دهند.

1397/11/21
11:54:03
5.0 / 5
5218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی