بررسی جدید نشان داد؛

فرضیه وجود سیاره نهم در منظومه شمسی رد شد

فرضیه وجود سیاره نهم در منظومه شمسی رد شد بازار مقاله: بررسی های جدید دانشمندان نشان داده است سپس نپتون كه دورترین سیاره منظومه شمسی است، سیاره دیگری وجود ندارد و آنچه كه شناسایی شده مجموعه قطعات بزرگی از یخ های سرگردان است.به گزارش بازار مقاله به نقل از سی نت، قبل از این تصور می شد سپس نپتون سیاره نهمی باز در منظومه شمسی به دور خورشید می گردد و علت تاكید بر این فرضیه مدار گردش غیرعادی سیاره مذكور بود كه تصور می شد تحت تاثیر سیاره نهم است.
اما بررسی های جدید مشترك پژوهشگران دانشگاه های كمبریج و دانشگاه آمریكایی بیروت نشان داده است آنچه كه در عمل پس از نپتون در فضا وجود دارد نه یك سیاره ناشناخته، بلكه مجموعه متكثر و كوچكی از یخ است كه مجموع چگالی آنها ده برابر زمین است و وجود آنها بر مدار گردش نپتون باز تاثیر می گذارد.
ستاره شناسان از مدت ها قبل مدعی وجود سیاره ای سپس نپتون در منظومه شمسی بوده اند و حتی اخیرا فرضیه وجود یك ابرزمین هم مطرح شده بود كه از شباهت هایی با شرایط كره زمین برخوردار می باشد. اما هیچ یك از فرضیه های مذكور ثابت نشده و به نظر می آید تا زمانی كه یك فضاپیمای بدون سرنشین جهت بررسی این مساله اعزام نشود، نتوان به صورت دقیق در این زمینه به نتیجه رسید.
جالب اینكه برخی دانشمندان می گویند امكان دارد هر دوی این فرضیه ها درست باشد و یك سیاره نهم در كنار صفحات بزرگ یخ پس از سیاره نپتون وجود داشته باشند.

1397/11/04
13:18:06
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , دانشمند , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی