سرپرست وزارت بهداشت تاكید كرد؛

عقب افتادگی ها تنها به دست پژوهشگران جبران می گردد

عقب افتادگی ها تنها به دست پژوهشگران جبران می گردد بازار مقاله: سرپرست وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه عقب افتادگی ها تنها به دست پژوهشگران جبران می شود، اظهار داشت: هرچه برای پژوهش هزینه نماییم، سرمایه گذاری است.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی در وزارت بهداشت با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید نمكی سرپرست وزارت بهداشت و دكتر رضا ملك زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار گردید.
در این مراسم برگزیدگان این دوره از جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.
سعید نمكی سرپرست وزارت بهداشت در این مراسم با تشكر از زحمات هاشمی وزیر سابق بهداشت اظهار داشت: دكتر هاشمی در راه توسعه تحقیقات گام های بلندی برداشت و تلاش های زیادی كرد. با منابع اندك، كار بزرگ انجام دادن در شرایط فعلی خلق هنر است. ما تابحال كارهای بزرگی در عرصه سلامت كرده ایم و اثرات چشمگیری به جای گذاشته ایم.
وی با اشاره به اینكه این اثرات چشمگیر در حوزه پژوهش، آموزش، درمان، تحقیقات و غیره بوده است، اظهار داشت: این پیشرفت ها در حدی بوده كه ما به سایر كشورها بی نیاز شده ایم و دستاوردهای زیادی به جای گذاشته ایم كه این دستاوردها پس از انقلاب هم بیشتر شده است.
سرپرست وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه ما راه های نرفته زیادی داریم، اظهار داشت: حالا گرفتار بیماری های غیرواگیر همچون سرطان، بیماری های روانی و غیره هستیم كه این مشاركت عظیمی را می طلبد.
نمكی اظهار داشت: از پژوهشگران تمنا می نماییم بخش پژوهش كشور را به سمت درمان بیماری های غیر واگیر ببرند و به این مورد توجه ویژه ای داشته باشند.
وی افزود: باید با آینده پژوهی به بیماری های فردا فكر نماییم و اتفاقات آینده را پیش بینی نماییم.
سرپرست وزارت بهداشت با اشاره به اینكه سالمندان الان افرادی هستند كه در گذشته مورد توجه قرار نگرفته اند، اظهار داشت: این نشان از غافل شدن از جوانان روز گذشته بوده است كه حالا گرفتار مشكلاتی روانی و بیماری هستند. از این رو باید به موضوعاتی كه شاید در آینده مهم باشد، توجه ویژه ای داشته باشیم.
نمكی با تاكید بر اینكه عقب افتادگی ها تنها به دست پژوهشگران جبران می شود، اظهار داشت: هرچه برای پژوهش هزینه نماییم، سرمایه گذاری است. پژوهش باید از مدرسه، نهادینه شود.
وی با عرضه درخواستی از معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: ضروری می باشد كه برای توسعه پژوهش ها بخش خصوصی را وارد نماییم تا بتوان به پیشرفت هایی نائل شویم. ضروری می باشد كه از دایره وزارت بهداشت بیرون برویم.
سرپرست وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه باید سایر بخش ها و دانشگاه ها در امر پژوهش درگیر شوند، اظهار داشت: ما باید بتوانیم بخش پژوهش را به مرحله ای برسانیم كه از مرز كشور فراتر رویم و در این مسیر كارهای مشاركتی تعریف نماییم.

1397/10/24
19:44:15
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی