تاثیر رژیم غذایی چرب در مبتلا شدن به بیماری های خطرناك كبدی

تاثیر رژیم غذایی چرب در مبتلا شدن به بیماری های خطرناك كبدی به گزارش بازار مقاله مطالعات جدید نشان داد كه غذاهای چرب و با كلسترول بالا می توانند تغییراتی را در سیستم ایمنی تولید كنند كه منجر به اشكال خطرناك بیماری كبد چرب غیر الكلی موسوم به استئاتوهپاتیت غیر الكلی شود.به گزارش بازار مقاله به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، بیماری كبد چرب غیر الكلی یكی از شایع ترین دلایل بیماری های كبدی در آمریكا است و برآورد می گردد كه ۲۰ درصد افراد مبتلا به بیماری كبد چرب غیر الكلی به «استئاتوهپاتیت» غیر الكلی مبتلا باشند.
«استئاتوهپاتیت» غیر الكلی در نهایت به سیروز یا سرطان كبد تبدیل می گردد كه این امر در افراد چاق یا افراد مبتلا به دیابت نوع دو احتمال بیشتری دارد. بیماران مبتلا به بیماری كبد چرب غیر الكلی، در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی هم قرار دارند.
برخلاف افزایش شیوع بیماری كبد چرب غیر الكلی، هنوز هم درمان قطعی بوسیله FDA برای این بیماری عرضه نشده است. برای رسیدن به یك درمان برای این بیماری نیاز به درك دلایل بروز این بیماری است.
مطالعه ای به تازگی در مجله Hepatology به چاپ رسیده است كه نشان داده است چگونه تركیبات سمی در مواد غذایی چرب و كلسترول روی رفتار ماكروفاژهای كبدی اثر می گذارند.
با استفاده از مدلهای موشی، این محققان آبشاری از وقایع را در سیستم ایمنی شناسایی كرده اند كه در نهایت منجر به شكلی التهاب كبدی و تولید بافت اسكار در بیماران مبتلا به استئاتوهپاتیت غیر الكلی می گردد. پس از تغذیه موش ها با سطوح متنوع چربی و كلسترول، محققین دریافتند كه تركیب چربی و كلسترول اثر هم افزایی روی بیان ژن های مسئول التهاب و تولید اسكار در كبد دارد.
در این میان كلسترول LDL اكسید شده به صورت مستقیم بیان ژن را هم در ماكروفاژهای انسانی و هم در ماكروفاژهای موشی مربوط به تشكیل اسكار و التهاب تغییر می دهد. در این میان محققین ماكروفاژهای ترمیم كننده ای را شناسایی كرده اند كه با التهاب مقابله می كنند.
این مطالعه نه تنها نشان داده است كه چگونه چربی و كلسترول پیشرفت التهاب و اسكار می افزایند بلكه مسیرهای بالقوه یا را معرفی كرده است كه می توانند در آینده هدفی برای طراحی و تولید داروهای كبدی باشند.

1397/10/20
13:05:52
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: چاپ , سلول , محقق , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی