یافته محققان نشان داد؛

شناسایی مراحل تكوینی تومورهای چشمی در كودكان

شناسایی مراحل تكوینی تومورهای چشمی در كودكان بازار مقاله: محققان توانستند با بررسی مراحل رشد سلول های شبكیه چشم انسان راهی به سمت درمان رتینوبلاستوما كه نوعی تومور درگیر كننده ناحیه شبكیه در چشم كودكان زیر ۵ سال است، بگشایند.به گزارش بازار مقاله به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، برپایه مطالعه ای كه توسط موسسه ملی سرطان صورت گرفت، محققان توانستند نخستین فاز رشد سلول های شبكیه و سرطانی شدن آنها را بیابند.
درك این مرحله به یافتن چگونگی آغاز رتینوبلاستوما و روش های پیشگیری آن كمك می نماید. رتینوبلاستوما رایج ترین بدخیمی در چشم كودكان است كه می تواند سبب نابینایی دائمی آنها شود.
موسسه ملی سرطان می خواهد درمان های لازم برای این بیماری را یافته و در غربالگری كودكان در زمان جنینی پیشرو باشد. محققان این موسسه در سال ۲۰۱۴ دریافتند سلول های مخروطی ای در بین سلول های رتینوبلاستوما وجود دارد كه این سلول های مخروطی وظیفه دید رنگی را در بینایی ایفا می كنند.
در ادامه این كشف مشاهده شد سلول های مخروطی می توانند وارد یك سیكل سلولی شوند كه سبب تقسیم آنها می گردد. در نتیجه سلول شروع به تقسیم شدن می كند و سلول های سرطانی را بوجود می آورد در نتیجه سبب مهار پروتئین RB می گردد كه رشد سلول را تنظیم كرده و مانع از تقسیم سلول های مخروطی خواهد شد.
در روشی دیگر محققان از یك مدل موشی قدیمی برای مطالعه چشم انسان استفاده كردند. در این مطالعه مشاهده شد خصوصیات رشد سلول های شبكیه در انسان با موش متفاوت می باشد.
یكی از روش هایی كه می توان بوسیله آن بیماری های چشمی را مورد مطالعه قرار داد القاء سلول های بنیادی پرتوان به نام Cobrinik است. این سلول ها می تواند مستقیما از سلول های بالغ بدست آید.
رتینوبلاستوما نخستین توموری بود كه نقش نقص ژنتیكی در آن مشخص شد. جهش بوجود آورنده این بیماری سی سال پیش در موسسه ملی سرطان كشف شد و از آن زمان تابحال به دنبال یافتن اطلاعات بیشتر درباره چگونگی آغاز این جهش بوده اند.

1397/10/03
18:06:18
5.0 / 5
4355
تگهای خبر: سلول , كشف , محقق , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی