وزیر علوم خبر داد؛

ایده های محققان دانشگاهی حمایت می شوند

ایده های محققان دانشگاهی حمایت می شوند بازار مقاله: وزیر علوم اظهار داشت: مراكز علمی و پارك های فناوری امادگی دارند طرح های فناورانه را در راه تبدیل شدن به محصول قرار دهند.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، دكتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه بیستمین جشنواره جوان خوارزمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرایی شدن طرح های فناورانه اظهار داشت: برای كاربردی كردن طرح ها علاوه بر مراكز رشد، پارك های علم و فناوری وجود دارند تا در چارچوب استارت آپ فعالیت كنند.
وی با اشاره به اینكه این مراكز و پارك ها آمادگی پشتیبانی از طرح های فناورانه را دارند، اشاره كرد: به دنبال این هستیم كه پشتیبانی از جوانان را به مراكز رشد ببریم تا از ظرفیت جوانان در آنجا استفاده نمائیم.
وزیر علوم افزود: صندوق های پشتیبانی از پژوهشگران و نوآوری و شكوفایی هم برای پشتیبانی از صاحبان ایده آمادگی دارند.
غلامی با اشاره به جشنواره خوارزمی اضافه كرد: چنین جشنواره هایی برای معرفی استعدادهای برتر علمی برگزار می گردند كه شناسایی استعدادها و معرفی آنها به جامعه علمی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا كه، اگر ایده كاربردی باشد اساسا به بخش صنعت و نهادهای علمی معرفی میگردد تا به محصول تبدیل گردد.
وی اظهار داشت: افراد برتر جشنواره ها به دستگاه هایی كه می توانند از آنها بهره ببرند معرفی می گردند، وظیفه وزارت علوم و معاونت علمی این است كه از آنها حمایت كنند.

1397/09/27
14:54:46
5.0 / 5
4509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی