رونمایی از اختراعات جدید در خرم آباد؛

تفكیك خودكار زباله با یافته، اسپیكو تخته گاز به ایستگاه دوم رسید

تفكیك خودكار زباله با یافته، اسپیكو تخته گاز به ایستگاه دوم رسید به گزارش بازار مقاله یافته دستگاه تفكیك اتوماتیك زباله ها و اسپیكو۲ نمونه ارتقاء یافته خودرو خورشید و باد در دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد رونمایی شدند.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، سطل زباله تفكیك اتوماتیك زباله های خشك و تر با نام «یافته» و خودروی خورشید و باد ارتقاء یافته «اسپیكوی ۲» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد رونمایی گردید.
«یافته» بدون نیاز به هیچ واسطه ای برای نخستین بار در دنیا قابلیت تفكیك زباله های پلاستیك، فلزات، شیشه جات، چوب و كاغذ و پارچه، و همینطور زباله های تر را دارد
سطل تفكیك هوشمند زباله «یافته» با شماره ثبت ملی اختراع ۹۷۲۱۳ ثبت شده است، بدون نیاز به هیچ واسطه ای مثل باركد برای نخستین بار در دنیا قابلیت تفكیك زباله های پلاستیك، فلزات، شیشه جات، چوب و كاغذ و پارچه، و همینطور زباله های تر را دارد.
این اختراع توسط «هاجر باقری طولابی» عضو هیئت علمی گروه برق دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد و «هادی گلورانی» از دانشجویان گروه برق طراحی و تولید شده است، از طرح های مورد حمایت مركز رشد دانشگاه آزاد واحد خرم آباد است.
سیستم مكانیكی و الكترونیكی خاصی كه برای این دستگاه طراحی شده به همراه یك اینترفیس كنترلی و برنامه نرم افزاری كه از طراحی با یك الگوریتم ابتكاری بهره میبرد منجر به این تفكیك هوشمند شده است به نحوی كه وقتی كاربر زباله خویش را به سطل می اندازد، بعد از پردازش و تشخیص جنس آن توسط مدار الكترونیكی طراحی شده، بلافاصله دستورات نرم افزاری لازم صادر شده و به سیستم مكانیكی منتقل می گردد تا زباله مورد نظر به صورت هوشمند به سطل تفكیك زباله مربوطه هدایت شود.

قابلیت استفاده در همه اماكن سرپوشیده و باز
این سطل در همه اماكن سرپوشیده و محیط های باز مانند پارك ها، مدارس، دانشگاه ها، ادارات، منازل، كارخانه ها و...براحتی قابل استفاده می باشد. این سطل به راحتی و به صورت هوشمند می تواند تفكیك از مبدا را با موفقیت انجام دهد و منجر به حذف هزینه های میلیاردی تفكیك زباله در نیروگاه های زباله سوز و درنتیجه افزایش راندمان اقتصادی تولید برق از زباله در همه جای دنیا شود.
كاربرد این دستگاه همینطور فراتر از تفكیك زباله است و می تواند در صنایعی كه نیاز به تشخیص جنس ماده دارند یا در كارخانه های بازیافت و نیروگاه های زباله سوز جایگزین مرحله تفكیك شود.

اثرات زیست محیطی این طرح در حذف تفكیك دستی انسانی و شیوع بیماری ها و... هم قابل توجه است و در صورت پشتیبانی از تجاری سازی، با هزینه ای بسیار معقول قابل تزریق به جامعه است.
هدف بلندمدت برای تبدیل شدن به یكی از قطب های ارتباط صنعت و دانشگاه در كشور
هاجر باقری طولابی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد و مجری این طرح از حمایت های بی شائبه ریاست دانشگاه آزاد خرم آباد قدردانی كرد و تصریح كرد: ریاست این دانشگاه با حمایت های همه جانبه خود تیم ما را فعال نگه داشتند و امیدوارم مسئولینی با دیدی باز و دلسوز در همه دانشگاه های كشور وجود داشته باشند تا منجر به امنیت خاطر پژوهشگر دانشگاهی و پر رنگ شدن ارتباط دانشگاه و صنعت و بومی سازی صنعت و تكنولوژی در ایران عزیزمان شوند.
نمونه ارتقاء یافته «اسپیكو» تولید شد
سیامك بهاروند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد هم در مراسم رونمایی از این دو اختراع، از هدف بلندمدت دانشگاه آزاد خرم آباد برای تبدیل شدن به یكی از قطب های ارتباط صنعت و دانشگاه در كشور با پشتیبانی از پژوهش های كاربردی در این دانشگاه اطلاع داد و اضافه كرد: این تیم از سال قبل با ساخت خودروی خورشید و باد اسپیكو كار خویش را آغاز كرد و با حمایت های دانشگاه و مركز رشد در ادامه هم موفق به ساخت یك اختراع جدید برای تفكیك هوشمند زباله با نام «یافته» شد و هم ورژن ارتقاء یافته خودروی اسپیكو را با نام «اسپیكو ۲» تولید كرد.

بر اساس این گزارش، در خودروی جدید اسپیكو با افزودن گیربكس ۵ دنده بر قدرت و سرعت ماشین افزوده شده و تحت كنترل بیشتری قرار گرفته است و وضعیت ترمزی خودرو هم از لحاظ فنی و بدنه آن به لحاظ ظاهری هم ارتقا یافته است.

1397/09/23
17:33:18
5.0 / 5
4788
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی