با حمایت ستاد علوم شناختی محقق شد؛

اجرای طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی علوم شناختی در دانشگاه شیراز

اجرای طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی علوم شناختی در دانشگاه شیراز بازار مقاله: دانشگاه علوم پزشكی شیراز موفق به انجام طرح های تحقیقاتی در زمینه علوم شناختی شده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، دكتر محمد نامی رئیس گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكی شیراز اظهار داشت: در سال های اخیر با تلاش های این گروه تعداد زیادی از طرح های پژوهشی در حوزه های علوم شناختی و علوم اعصاب شناختی به اتمام رسید و الان چندین طرح دیگر در مرحله مطالعات تحقیقاتی قرار دارد.
وی با اشاره به اینكه بخشی از این طرح ها در حیطه های علوم شناختی و علوم اعصاب با حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی به اجرا در آمده است، یادآورشد: این طرح های تحقیقاتی همچون در زمینه سلول های بنیادی و كاركردهای شناختی، توجه یادگیری و تمركز، مطالعات پایه و بالینی اختلالات خواب، بازتوانی اعصاب شناختی، علوم اعصاب رفتاری، تصویربرداری الكتریكی و اپتونیكی از مغز و باز آزمون مغز، اجرا شده است.
رئیس گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم دانشگاه علوم پزشكی شیراز بیان كرد: در امتداد ترویج و ارتقای هرچه بیشتر دانش علوم شناختی و علوم اعصاب شناختی در سطح مراكز علمی و تخصصی استان فارس، در نظر است رشته علوم اعصاب شناختی در مقطع دكتری در دانشگاه علوم پزشكی شیراز احداث شود كه تحقق این امر باز نیازمند برخورداری از حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی است.
نامی با اشاره به اینكه علوم اعصاب و علوم شناختی در قالب دانش مغز، ذهن و رفتار و شناخت بعنوان یكی از رویكردهای مرز دانش در دانشگاه های معتبر بین المللی در نظر گرفته می شود، اشاره كرد: گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكی شیراز با هدف تربیت نسل آینده با بهره گیری از دانش فنی و تخصصی اعضای هیات علمی و پژوهشگران در این حوزه، طی سال های اخیر قدم های موثری در این زمینه برداشته است.
وی اظهار داشت: برای ترویج حوزه های علوم شناختی، زیرساخت و امكانات متعددی همچون برای انجام مطالعات علوم اعصاب و علوم شناختی، آزمایشگاه مغز و شناخت، آزمایشگاه سلولی مولكولی علوم اعصاب دانشكده علوم و تكنولوژی های جدید پزشكی و مركزی دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشكی شیراز احداث و فعال گردیده است.
وی اظهار داشت: این مركز برای نمایش خدمات در قالب پنج واحد ارزیابی و تشخیص، حافظه، توجه و یادگیری، اضطراب، افسردگی و سایر اختلالات خلق- رفتاری، مغز آزمون (چكاپ مغز) و واحد اختلالات و سلامت خواب، اسفند ماه ۹۶ فعالیت خودرا شروع كرد.
نامی اظهار داشت: فعالیت های واحد علوم اعصاب شناختی (حافظه، توجه و یادگیری) مركز سلامت مغز دانا باز با محوریت استفاده از تكنولوژی های روز و روش های درمانیِ پایدار و مؤثر در قالب رویكرد های مبتنی بر شواهد شكل گرفته است.
به گفته وی، در گذشته آغازین رویكرد برای كاهش مشكلات ناشی از بی دقتی، عدم تمركز و اختلالات یادگیری و حافظه، به استفاده از داروها معطوف بود اما امروزه روش های مختلفی وجود دارد كه می تواند جایگزین دارو باشند و بدون عوارض جانبی ناشی از دارو، این مشكلات را به حداقل برسانند.
وی نمایش دوره های كوتاه مدت و میان مدت آموزشی و پژوهشی و پشتیبانی از طرح های بنیادی و كاربردی پژوهشگران علاقمند به علوم اعصاب با هدف گسترش پژوهش در این زمینه را یكی از اهداف اصلی گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكی شیراز برشمرد.
وی افزود: در امتداد برنامه ریزی ها، در نظر است با تربیت متخصصان علوم اعصاب، با رویكرد علوم اعصاب كاربردی، ارتباط بین علوم اعصاب و علوم شناختی با جامعه و صنعت بیشتر از پیش پیگیری شود.

1397/09/19
14:36:02
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: آزمون , آموزش , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی