با سرعت ۵۰۰ كیلومتر برثانیه؛

طوفان ماده تاریك به سمت زمین می آید

طوفان ماده تاریك به سمت زمین می آید بازار مقاله: یك طوفان سریع السیر از ماده تاریك با سرعت ۵۰۰ كیلومتر برثانیه به سمت زمین در حال حركت است.به گزارش بازار مقاله به نقل از بیزینس اینسایدر، یك طوفان سریع السیر از ماده تاریك حالا در كهكشان راه شیری شروع شده كه به سمت زمین در حركت است.
این طوفان نامرئی با سرعت ۵۰۰ كیلومتر برثانیه حركت می كند اما احیانا خسارتی به زمین وارد نمی كند.
به گفته دانشمندان این طوفان چشم اندازی از ماده تاریك برای آنها فراهم می آورد. این ماده فرضی بیشتر از دو سوم جهان را تشكیل می دهد. این ماده مرموز نامرئی است و نور را منعكس نمی نماید. همینطور دانشمندان هیچ گاه آنرا به صورت مستقیم مشاهده نكرده اند. درك رازهای ماده تاریك درك انسان از ماده سازنده جهان را گسترش می دهد.
محققان دانشگاه زاراگوزا در اسپانیا طوفان ماده تاریك را با استفاده از اطلاعات ماهواره Gaia(متعلق به سازمان فضایی اروپا) ردیابی كرده اند.
آنها حركت مجموعه ای از ستاره های اطراف جریان S۱ را بررسی نموده اند. این جریان گروهی از ستارگان است كه دور مركز كهكشان ما می چرخند. دانشمندان معتقدند S۱ باقیمانده یك كهكشان كوتوله است كه راه شیری میلیاردها سال قبل آنرا رصد كرده است.
این جریان از ۳۰ هزار ستاره تشكیل شده و دور كهكشان راه شیری می چرخد و بزودی به زمین برخورد می كند. این رویداد موج عظیمی در ماده تاریك اطراف زمین بوجود می آورد.
بدین سان ماده تاریك بیشتری با سرعت زیادتر به سمت زمین حركت می كنند.
ردیاب های ماده تاریك در سراسر جهان می توانند این تغییرات را رصد كنند و بدین سان دانشمندان می توانند چشم انداز جدیدی از این ماده به دست آورند.

1397/08/28
13:04:49
5.0 / 5
4398
تگهای خبر: دانشگاه , دانشمند , فضا , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی