درباره سرعت گرم شدن آب اقیانوسها؛

نتایج یك تحقیق علمی بزرگ اشتباه از آب درآمد

نتایج یك تحقیق علمی بزرگ اشتباه از آب درآمد بازار مقاله: پست وبلاگی یك مرد انگلیسی منجر به كشف اشتباهاتی در تحقیق بزرگی شد كه طبق آن اقیانوس ها با سرعت زیادی در حال گرم شدن هستند.به گزارش بازار مقاله به نقل از فاكس نیوز، اشتباهاتی در یك تحقیق بزرگ كشف شده كه چندی قبل در نشریه نیچر انتشار یافته بود.
طبق یافته های تحقیق مذكور اقیانوس ها با سرعتی بیش از اندازه معمول در حال گرم شدن هستند. اما بعد از آنكه مردی در انگلیس درباره اشتباهات این تحقیق یك پست وبلاگی منتشر كرد، محققان این نتیجه گیری را رد كرده اند.
محققان این پژوهش دوهفته بعد از انتشار آن، بازنگری هایی انجام داده اند و الان به این نتیجه رسیده اند كه هرچند گرم شدن اقیانوس ها با سرعت زیادی انجام می گردد اما میزان سرعت با آنچه كه در تحقیقات دیگر ثبت شده، تفاوتی ندارد.
یكی از مولفان ارشد تحقیق مسئولیت اشتباه را برعهده گرفت. رالف كیلینگ در توضیحی براصلاح تحقیق نوشت: من مسئولیت كامل نظارت را برعهده می گیرم. بررسی و تضمین صحت جزئیات و اندازه گیری ها از وظایف من بوده است.
نخستین بار نیك لویس یك بازنشسته انگلیسی با مدرك كارشناسی ریاضیات از دانشگاه كمبریج اشتباهاتی در یك تحقیق را كشف كرد. او برای سرگرمی پژوهش های علمی می خواند. وی همینطور در حوزه علم آب و هواشناسی تحقیقاتی منتشر نموده است.

1397/08/27
23:45:34
5.0 / 5
4952
تگهای خبر: پژوهش , تحقیق , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی