در تحقیق محققان رویان؛

نتیجه بررسی تاثیر وزن مادر بر وزن و زمان تولد نوزاد اعلام گردید

نتیجه بررسی تاثیر وزن مادر بر وزن و زمان تولد نوزاد اعلام گردید بازار مقاله: محققان به بررسی اثر افزایش وزن مادران در طول حاملگی بر سزارین، زمان تولد و وزن جنین پرداختند كه نتیجه نشان داد وزن مادر در این موارد تاثیر زیادی ندارد.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، حاملگی با تغییراتی در كاركرد و ظاهر بدن مادران همراه می باشد. یكی از این تغییرات افزایش وزن است. افزایش وزن حاملگی كه متناسب با شاخص توده بدنی مادر، به تدریج و درحین حاملگی اتفاق می افتد، می تواند تأثیراتی بر مادر و جنین داشته باشد.
محققان كشور به منظور بررسی اثر افزایش وزن حاملگی بر سزارین، وزن هنگام تولد نوزاد و سن تولد جنین در مادرانی كه قبل از حاملگی شاخص توده بدنی نرمال داشتند، تحقیقاتی را به نتیجه رساندند.
در این تحقیق، ۲ هزار و ۳۹۴ مادر آبستن با شاخص توده بدنی نرمال قبل از حاملگی و حاملگی تك قلو در ۱۰۳ بیمارستان در تهران بین ۶ تا ۲۱ جولای ۲۰۱۵، مورد بررسی قرار گرفتند.
نتایج این پژوهش نشان داد از نوزادان متولد شده، ۵.۴۱ درصد حین تولد كم وزن و ۲.۱۸ درصد دچار ماكروزومی (نوزاد با جثه ای بزرگ تر از حد معمول) بودند.
همچنین میزان تولد نوزادان كم وزن در مادرانی كه افزایش وزن حاملگی آنان كمتر از حد سفارش شده بود ۲.۱۳ برابر بیشتر از مادرانی بود كه وزن سفارش شده را كسب كرده بودند.
در این پژوهش تفاوت مفهوم داری در میزان تولد نوزاد كم وزن بین مادرانی كه به میزان سفارش شده افزایش وزن داشتند و مادرانی كه افزایش وزن آنان بیشتر از میزان سفارش شده بود، یافت نشد.
همچنین بررسی ها نشان داد تفاوت در افزایش وزن حاملگی مادران، تفاوتی در سزارین و تولد قبل از موعد نوزاد تولید نمی نماید.
نتایج این پژوهش كه در مجله بین المللی Obstetrics and Gynecology of India به چاپ رسیده است، توسط رضا عمانی سامانی، سعید صفاری، آرزو اسماعیل زاده و همكارانشان در پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشكی مراغه و دانشگاه علوم پزشكی زاهدان به انجام رسیده است.

1397/08/09
20:36:15
5.0 / 5
4315
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , پژوهش , تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی