حدسیات جدید دانشمندان درباره جرم فضایی اموآموا

حدسیات جدید دانشمندان درباره جرم فضایی اموآموا بازار مقاله: ایرنا نوشت: محققان چهار مبدا احتمالی جرم فضایی موسوم به اموآموا را شناسایی نمودند.اموآموا نخستین بار در سال 2017 كشف شد اما به سرعت از برد تلسكوپ محققان خارج شد. با این حال اطلاعات كافی برای ردگیری مسیر این جرم فضایی در كهكشان راه شیری در اختیار محققان قرار گرفت.
پیش از این هم تلاش های ناموفقی برای شناسایی مبدا این جرم فضایی صورت گرفته است. اموآموا هم دارای خصوصیت های سیارك و هم خصوصیت های دنباله دار است و مانند سیارك ها هنگام عبور اموآموا از كنار خورشید یخ موجود در سطح آن به بخار تبدیل شد. این تبخیر یخ باعث افزایش شتاب اموآموا شد و محققان در تلاش اخیر برای شناسایی مبدا این جرم فضایی تغییر شتاب آن را در محاسبات خود مورد توجه قرار دادند.
در این تحقیقات محققان موسسه ماكس پلانك از اطلاعات به دست آمده از ماموریت گایا استفاده كردند و مسیر حركت اموآموا و هزاران ستاره را شبیه سازی كردند تا مسیرهای متقاطع و پیچیده آن ها را شناسایی كنند.
با استفاده از این مدلها محققان توانستند چهار جرم فضایی را كه دارای سرعت پایین بوده و امكان رها شدن اجرام بزرگ از مدار آن ها وجود دارد، شناسایی نمودند. با این حال امكان دارد بعد از اتمام ماموریت سوم گایا كه در سال 2021 صورت خواهد گرفت، كاندیداهای دیگری به این چهار مورد اضافه شود.

5656

1397/07/05
18:34:00
5.0 / 5
4927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی