میمونهای كوچك مدلی موثر برای درمان پاركینسون

میمونهای كوچك مدلی موثر برای درمان پاركینسون بازار مقاله: میمون های كوچك دنیای جدید موسوم به مارموست ها می توانند اختلالات خواب، تغییرات در ریتم سیركادین و مشكلات شناختی بیماران پاركینسونی را به خوبی تقلید كنند.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، با تولید یك مدل جانوری موثر كه بتواند علایم حركتی و غیر حركتی بیماری پاركینسون را نشان دهد، محققین شانس بیشتری برای درك مكانیسم های مولكولی مربوط تغییرات مدارهای عصبی مغز طی این بیماری خواهند داشت.
اسكن ها شبیه MRI و آنالیز پس از تشریح امكان دارد منجر به ایجاد اهداف بالقوه برای درمان های جدید برای بیماران شود.
مارسل دعادی و همكارانش در مركز تحقیقات پریمات Southwest تگزاس قصد دارند مارموست ها را با استفاده از دستگاهی كه به دور گردن آن ها است و شبیه Fitbitsهایی است كه انسان برای ردیابی فعالیت و خوابش استفاده می نماید، ردیابی كنند.
در این مطالعه محققان قصد دارند دریابند كه آیا مارموست های كوچك كه علایم حركتی پاركینسون كلاسیك یعنی لرزش را نشان می دهند می توانند مدل موثری برای علایم غیر حركتی هم باشند یا خیر. علاوه براین محققین فعالیت های این جانوران را ضبط خواهند كرد تا دریابند كه با گذشت زمان چه مهارت ها یا فعالیت هایی از این جانوران تحت تاثیر بیماری قرار می گیرد.
بیماری پاركینسون نزدیك به یك میلیون نفر را در آمریكا و ده میلیون نفر را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار داده است. با پیر شدن جمعیت، وقوع این بیماری عصبی مخرب هم رو به افزایش است. سالانه فقط در آمریكا نزدیك به ۶۰ هزار مورد جدید از پاركینسون شناسایی می گردد.
مشخصه اصلی پاركینسون شامل لرزش، حركات آهسته، مشكلات تعادلی و سفتی و سختی عضلات است. با این وجود، علایم غیر حركتی شامل مشكلات در خواب و مشكلات ذهنی هم می تواند در این بیماران وجود داشته باشد كه مدیریت كردن آن ها را مشكل می سازد. به عقیده محققین استفاده از این مدلهای جانوری می تواند راه را برای شناسایی این علایم پاركینسونی هموار سازد.

1397/06/24
12:55:36
5.0 / 5
5435
تگهای خبر: تحقیق , دستگاه , محقق , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی