ابداع مبدل فراصوت برای بررسی وضعیت قلب

ابداع مبدل فراصوت برای بررسی وضعیت قلب بازار مقاله: ایسنا نوشت: مهندسان دانشگاه ؛بریتیش كلمبیا؛، نوعی مبدل فراصوت ابداع نموده اند كه می تواند امكان بررسی قلب را به صورت روزانه فراهم آورد.مهندسان "دانشگاه بریتیش كلمبیا"(UBC)، مبدل فراصوت(ultrasound) جدیدی ابداع نموده اند كه می تواند هزینه اسكنرهای فراصوت را تا 100 دلار كم كند.
این نوآوری قابل حمل و پوشیدنی كه به اندازه یك چسب زخم است، می تواند با تلفن همراه هوشمند شارژ شود.
اسكنرهای فراصوت برای تولید تصاویر درون بدن و فرستادن آنها به كامپیوتر برای تولید سونوگرام، از كریستال های پیزوالكتریك استفاده می نمایند. پژوهشگران، به جای این كریستال ها، از رزین پلیمر موسوم به "polyCMUTs" استفاده كردند كه هزینه ساخت كمتری دارند.
"كارلوس جراردو"(Carlos Gerardo)، دانشجوی مقطع دكتری مهندسی برق و كامپیوتر دانشگاه بریتیش كلمبیا اظهار داشت: ما توانستیم polyCMUTs را با استفاده از تجهیزات كمتر و طی مراحل ساخت كوتاه تر تولید نماییم كه به صرفه جویی قابل توجهی در این زمینه منجر گردید.
"ادموند كرتو"(Edmond Cretu)، استاد مهندسی برق و كامپیوتر و از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: سونوگرام های بوجود آمده با این ابزار جدید، حساس و حتی دقیق تر از سونوگرام های بوجود آمده با مبدل های پیزوالكتریك هستند.
وی اضافه كرد: از آنجائیكه مبدل ما فقط به 10 ولت برق نیاز دارد، با یك گوشی هوشمند قابل شارژ است و می توان در مناطق دورافتاده هم از آن استفاده نمود. این مبدل، قابلیت قرار گرفتن در یك ماده انعطاف پذیر را دارد و می توان بدون افزایش هزینه از آن استفاده نمود.
"رابرت رولینگ"(Robert Rohling)، استاد مهندسی برق و كامپیوتر دانشگاه بریتیش كلمبیا اظهار داشت: گام بعدی این پژوهش، ابداع تعداد بیشتری از این ابزار و نهایتا آزمایش آن برای كاربردهای بالینی است.
وی اضافه كرد: از این ابزار، می توان برای بررسی سرخرگ ها و رگ ها بهره برد و یا با نصب آن روی قفسه سینه، شرایط قلب را روزانه مورد بررسی قرار داد.
این پژوهش، در مجله "Nature Microsystems & Nanoengineering" به چاپ رسید.


5656

1397/06/22
16:55:37
5.0 / 5
4281
تگهای خبر: استاد , پژوهش , چاپ , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی