كوانتوم مانند نانو برای كشور مسیر جدیدی خلق می كند

كوانتوم مانند نانو برای كشور مسیر جدیدی خلق می كند بازار مقاله: ایرنا به نقل از معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نوشت: علوم كوانتومی جهت گیری جدیدی در دنیا است كه می تواند بعد از «نانو تكنولوژی»، مسیر مناسبی را در عرصه فن آوری برای كشورمان تولید كند.سورنا ستاری روزیكشنبه در حاشیه رونمایی از یك دستاورد و فناوری درهم تنیدگی كوانتومی در مركز علوم و فنون لیزر ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه، كشورمان در حوزه نانو بخصوص نیروی انسانی از قدرت های برتر دنیا به حساب می آید و شركت های خوبی در این حوزه فعال گشته است، یكی از دلایل اصلی این اتفاق را وجود زیرساخت های علمی مناسب در حوزه نانو دانست.
وی اظهارداشت: به صورت حتم علم كوانتوم هم جهت گیری جدید و داغی است كه می تواند بعد از نانو تكنولوژی مسیرهای مناسبی را در عرصه علم و فناوری برای فعالان عرصه دانش بنیان تولید كند و این حوزه از ظرفیت بالایی برای خلق فناوری برخوردار می باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه كرد: هم اكنون در حوزه كوانتوم زیرساخت های مناسبی ایجادشده است و این بستر آماده ورود شركت های دانش بنیان است.
ستاری درمورد لزوم تأسیس و راه اندازی ستاد كوانتوم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم اظهار داشت: البته هم اكنون پژوهش های علمی در حوزه كوانتومی می تواند در ستاد توسعه فناوری نانو پرداخته شود.
وی با اشاره به اینكه، هم اكنون خیلی از كشورهای پیشرفته و شركت های بزرگ صنعتی و تجاری جهان به دنبال سرمایه گذاری در حوزه های علوم و فناوری كوانتومی ازجمله ارتباطات، شبیه سازی، محاسبات، سنسور ها و زیست شناسی كوانتومی هستند، ابراز امیدواری كرد كه زمینه توسعه علمی در حوزه كوانتوم هر چه بیشتر در مراكز علمی و دانشگاهی كشور فراهم گردد.
یك دستاورد و تكنولوژی جدید در حوزه كوانتوم روز چهارشنبه با حضور دكتر علی اكبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، دكتر منصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مركز ملی علوم و فنون لیزر ایران رونمایی گردید.
56561397/05/05
13:42:13
5.0 / 5
4509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی