شناسایی سرطان پوست در مراحل اولیه

شناسایی سرطان پوست در مراحل اولیه بازار مقاله: ملانوم یكی از شایع ترین انواع سرطان پوست است و معمولا زمانی تشخیص داده می شود كه خال های سیاه گوشی به شكلی نامنظم بر سطح پوست ظاهر می شوند.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، بعد از ظاهر شدن چنین نشانه هایی باید بافت برداری از سطح پوست صورت بگیرد تا ابتلای فرد به سرطان تایید شده یا به صورت كامل رد شود.
گروهی از محققان دانشگاه ادیت كووان در استرالیا با انجام یك آزمایش خون جدید موفق به شناسایی موارد مبتلا شدن به ملانوم در مراحل اولیه شده اند. استفاده از این روش سبب می گردد دیگر نیازی به صرف هزینه های كلان برای نمونه برداری از پوست نباشد.
یك مزیت دیگر این روش آن است كه سبب می گردد فرد بیمار مجبور نباشد برای نمونه برداری های مختلف بارها به مراكز درمانی رجوع كند. در روش یادشده فرد تنها یك بار آزمایش خون می دهد و ابتلای وی به ملانوم مشخص می گردد.
ملانوم سومین نوع سرطان شایع در استرالیا به حساب می آید و تشخیص آن در مراحل اولیه شكل گیری منجر به نجات سریع بیمار می گردد. اما تشخیص به موقع سرطان مستلزم شناسایی سریع مشكلات پوستی فرد است.
نمونه برداری از پوست برای تشخیص بیماری سرطان تا ۲۵ درصد خطا دارد و بنابراین ابداع روشی تازه در این زمینه ضروری می باشد. دقت روش یادشده هم اكنون ۷۹ درصد است و امید می رود در آینده دقت آن باز هم افزایش یابد.

1397/04/29
21:24:44
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی