زنبورها مفهوم صفر را می فهمند

زنبورها مفهوم صفر را می فهمند بازار مقاله: دانشمندان استرالیایی و فرانسوی می گویند زنبورها می دانند كه صفر كمتر از عدد یك است.
به گزارش بازار مقاله به نقل از خبر آنلاین، باآنكه مغز زنبورعسل بسیار كوچك است (به اندازه یك دانه كنجد) اما به قول محققان یكی از باهوش ترین موجودات است.
محققان استرالیایی و فرانسوی توانستند به زنبورعسل یاد بدهند كه صفر كمتر از عدد یك است و مفهوم «هیچ» را درك كنند. زنبورها كمتر از یك میلیون نورون دارند (تعداد نورون در انسان برابر است با 86، 000 میلیون)
به گفته «آدریان دایر»، دستیار پروفسور از دانشگاه RMIT در ملبورن، صفر مفهومی دشوار برای بچه هایی است كه ریاضی یاد می گیرند و این درحالی است كه پیش تر معتقد بودیم كه فقط انسان قادر به درك مفاهیم این چنینی است اما تحقیقات اخیر نشان داده است كه میمون ها و پرندگان هم چنین توانایی ای را دارند و امروز می توانیم ادعا نماییم كه حشرات هم می توانند معنای صفر را درك كنند.
به گفته محققان زنبور قادر به دسته بندی مقادیر بوده و می تواند بفهمد صفر در انتهای این رتبه بندی قرار دارد. بر این اساس زنبورها جایزه دریافت شكر را با دادن كمترین مقدار به خوبی فراگرفتند.
«اسكارلت هووارد» دیوار كاغذی را با نمادهای تیره و گِرد روی آن تولید كرد و روی آن دایره های تیره بیشتر با مواد تلخ از یك سو و مواد شیرین بدون دایره تیره تعبیه كرد. بدین ترتیب زنبورها با كمتر از یك میلیون نورون متوجه شدند كه برای دریافت جایزه شیرین باید به سمت دیوار سفید بدون دایره تیره بروند.
«دایر» می گوید: اگر زنبورها با كمتر از یك میلیون نورون قادر به درك صفر هستند، ازاین رو راه های بهتری برای توسعه هوش مصنوعی وجود دارد.
5656


1397/03/21
14:46:03
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: دانشمند , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی