با ارزیابی مدل بافت انسانی مشخص شد؛

سلول های سرطانی در بافت های سفت بیشتر رشد می كنند

سلول های سرطانی در بافت های سفت بیشتر رشد می كنند بازار مقاله: محققان به نتیجه رسیدند كه بافت سینه ای كه سفت تر است محیط مناسب تری برای تولید سرطان بوده و اجازه تداخل بیماری با بافت های سالم پیرامونی را می دهد.به گزارش بازار مقاله به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، محققان دانشگاه نوتردام به منظور مطالعه رشد و متاستاز تومور، مدل بافت انسانی را برای ارزیابی این امر كه چگونه سلول های سرطانی با بافت پیوند سینه برهمكنش می دهند، ساخته اند.
این مدل به آن ها اجازه می دهد كه سفتی بافت را كنترل كنند و بدین ترتیب ساختارهای بافت سینه سالم و سرطانی را شبیه سازی كنند. آن ها دریافته اند كه دستكاری سلول های چربی، وابسته به سفتی است.
سلول های چربی، فیبرهای كلاژنی و سلول های اپی تلیالی ریز محیط بافت سینه را می سازند. معمولا سرطان در پیرامون سلول های اپی تلیالی خویش را نشان داده است.
مطالعات گذشته به دنبال تفاوت هایی بین بافت های سالم و سرطانی بوده اند و دریافته اند كه سفتی بافت سرطانی متفاوت می باشد. این بافت سفت می تواند ریز محیطی را فراهم آورند كه برای رشد تومورها مناسب می باشد و باعث می گردد كه سلول های سرطانی سلول های بافت پیوندی پیرامون شان را هم تعدیل كنند. هرچه محیط سفت تر باشد، سلول های سرطانی می توانند محیطی كه بلافاصله در مجاورت شان قرار دارد را بیشتر دستكاری كنند.
به نظر می رسد كه در محیط با سفتی طبیعی، سلول های سرطانی نمی توانند با سلول های استرومایی پیرامون شان تداخل تولید كنند. در تست های آزمایشگاهی انجام گرفته روی بسترهای سفت تر، سرطان فرایند تمایز سلول های بنیادی چربی پیرامون را متوقف می كند و این باعث می گردد كه این سلول ها به صورت بنیادینه تر بمانند و در نتیجه ریز محیطی تولید شود كه به نفع رشد تومور است.
این مطالعه اطلاعات پایه ای را در مورد محیط توموری و سرطانی عرضه می دهد كه می تواند این خصوصیت های ریز محیط توموری را هدفی برای طراحی داروها معرفی نماید.

1397/02/21
18:27:31
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: سلول , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی