همکاری علمی بین ایران و زیمبابوه سبب تقویت روابط دو کشور می شود

همکاری علمی بین ایران و زیمبابوه سبب تقویت روابط دو کشور می شود به گزارش بازار مقاله، رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری ضمن اشاره به دستاوردهای این پژوهشگاه در حوزه اپیدمی ها اظهار داشت: همکاری با محققان این پژوهشگاه می تواند به طرح های فناورانه در حوزه پیشگیری بیانجامد.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا دکتر جواد محمدی در نشستی با پرفسور دسموند مانتاسا(Desmond Manatasa) دانشمند برتر، دکتر دکستر ساوادیه(Dexter Savadye) مدیر سازمان ملی بیوتکنولوژی زیمبابوه، کریستوفر موساکا(Christopher Masoka) مشاور وزیر علوم و فناوری زیمبابوه که با هماهنگی مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری انجام شد، اظهار نمود: همکاری علمی بین ایران و زیمبابوه سبب تقویت روابط دو کشور می شود.
به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه زیست فناوری، محمدی ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات بلند پایه علمی کشور زیمبابوه در پژوهشگاه ژنتیک اظهار داشت: ما در جهت وظایف ذاتی و سازمانی که دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص دیپلماسی و تعامل علمی بین المللی بر عهده دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی گذاشته از تعامل و همکاریهای علمی با تمامی کشورها استقبال می نماییم.
وی ادامه داد: پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری نقطه کانونی و مرکز هدایت ICGEB سازمان ملل متحد است و عضویت زیمبابوه هم در سازمان مذکور سبب تعریف پروژه های مشترک علمی بسیاری خواهد شد.
محمدی اظهار نمود: همکاران ما جزو نخبگان این رشته هستند که تحقیقات وسیعی در رابطه با پاندمی هایی مانند ابولا داشته اند و همکاری با آنها می تواند به طرح جامعی در حوزه های پیشگیری بیانجامد.
در ادامه این نشست، پژوهشگران پژوهشگاه ژنتیک در مورد طرح ها و فناوری های مختلف همچون طراحی و کشت چغندر قند مقاوم به ویروس رازومونیا، تحقیقات و پژوهش در رابطه با شناسایی و درمان سرطان، لابراتوار تولید و تیمار حیوانات مدل بیماری و تکنولوژی ای وی اف دام های سنگین همچون ازدیاد بوفالو و تعیین جنسیت جنین برای مقاصد اقتصادی و غذایی بابت گوشت و شیر برای واحدهای دامداری بزرگ و رشته های تحصیلی موجود در پژوهشگاه ژنتیک توضیحاتی عرضه دادند.
سپس، دکتر دکستر ساوادیه مدیر سازمان ملی بیوتکنولوژی زیمباوه، ضمن ابراز خرسندی از حضور در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری علاقه مندی خویش را در مورد همکاری علمی با جمهوری اسلامی ایران و پژوهشگاه ژنتیک در چارچوب همکاریهای علمی بخصوص در شاخه ژنتیک و زیست فناوری در طراحی واکسنHPV، مطالعات زیتون و... ابراز داشت.
منبع:

1403/02/20
13:34:40
5.0 / 5
149
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی