برترین تصویر تلسکوپ جیمز وب از نگاه کاربران

برترین تصویر تلسکوپ جیمز وب از نگاه کاربران به گزارش بازار مقاله، هفته گذشته، جیمز وب در صفحه اینستاگرام خود از کاربران خواست که به تصویر مورد علاقه خود که توسط ابزار مادون قرمز میانی جیمز وب ثبت شده است، رای دهند و الان نتایج به دست آمده برنده را مشخص کرده است.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، تصویر منتخب کاربران تصویری معروف به «ستون های آفرینش» است و همان گونه که در نور فروسرخ میانی دیده می شود، این ستون ها گرد و غباری را به نمایش می گذارند که یک عنصر اصلی برای تشکیل ستاره هاست.
هنگامی که گره هایی از گاز و غبار با جرم کافی در مناطقی مانند این منطقه شکل می گیرند، تحت جاذبه گرانشی خود آغاز به فروپاشی می کنند، به آرامی گرم می شوند و ستاره های جدیدی را می سازند.
دو نوع ستاره در اینجا دیده می شود. در پایان ستون ها، ستاره های جوان تر و قرمزرنگ تری را پیدا می کنید که هنوز در پوشش هایی از غبار پنهان شده اند.


سپس اگر روی تصویر بزرگنمایی کنید، ستاره های قدیمی تر و آبی رنگی را پیدا می کنید که مسن تر هستند و بیشتر گاز و غبار خویش را بیرون ریخته اند.
داده های وب به محققان کمک می نماید تا تعیین کنند دقیقاً چه مقدار گرد و غبار در این منطقه وجود دارد و آنها از چه چیزی تشکیل شده اند. این جزئیات امکان مدل سازی دقیق تر ستون های آفرینش را ممکن می کند. با گذشت زمان، ما با وضوح بیشتری درک خواهیم کرد که چگونه ستاره ها در طول میلیونها سال از این ابرهای غبارآلود تشکیل شده و بیرون می آیند.


ستون های آفرینش از مولکول های هیدروژن سرد و ذرات کیهانی تشکیل شده اند. طول ستونی که در سمت چپ قرار دارد به شش تا هفت سال نوری می رسد.1403/01/13
15:09:02
5.0 / 5
153
تگهای خبر: كاربران , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی